•   Niedziela, 10 grudnia 2023
Klucze Dynamometryczne

5 rzeczy, które warto wiedzieć o ofercie rozwiązań podciśnieniowych Atlas Copco

Jesteś nowy w dziale rozwiązań próżniowych Atlas Copco? Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć o nowym dziale w ramach obszaru biznesowego Compressor Technique firmy Atlas Copco.

  1. Atlas Copco opracowuje, produkuje i sprzedaje pompy i systemy próżniowe oraz powiązane produkty pod markami Edwards i Atlas Copco. Przejęliśmy firmę Edwards w styczniu 2014 roku i od tego czasu portfolio produktów próżniowych Atlas Copco znacznie się powiększyło, obejmując najwyższej jakości niezawodne wysokociśnieniowe systemy próżniowe stosowane w branży półprzewodników i nowych technologii. Głównym celem i motorem napędowym działu Vacuum Solutions jest dalsza poprawa zrównoważonej produktywności w różnych branżach.
  2. Dział Vacuum Solutions obejmuje wiele różnych branż, od pakowania żywności po inżynierię lotniczą i kosmiczną. W niektórych branżach, takich jak pakowanie żywności, próżnia stanowi ogromną część biznesu. Próżnia jest wykorzystywana do pakowania żywności, w tym sera, mięsa i warzyw. W produkcji ogólnej próżnia jest wykorzystywana w zautomatyzowanych procesach typu "podnieś i połóż". W poligrafii podciśnienie pomaga przenosić papier przez prasy. Elektrownie są dużymi użytkownikami pomp próżniowych z pierścieniem cieczowym, a próżnia jest wykorzystywana w badaniach i rozwoju elektroniki oraz w laboratoriach farmaceutycznych. Próżnia ma wpływ na tak różne branże, jak obróbka drewna i górnictwo, rafinacja chemiczna i chłodnictwo.

  3. Firma Atlas Copco oferuje pojedynczy punkt kontaktowy do serwisowania sprężarek i systemów próżniowych. Około 70 procent klientów korzystających ze sprężarek wykorzystuje w swoich procesach również próżnię. Ci sami technicy serwisowi, którzy serwisują sprężarki Atlas Copco, serwisują również pompy i systemy próżniowe, co oznacza, że konserwacja jest bardziej wydajna i opłacalna.

  4. Niezawodność, wydajność i niskie koszty eksploatacji to tylko niektóre z zalet technologii próżniowej Atlas Copco. Sprzęt próżniowy Atlas Copco jest niezawodny i wytrzymały, kompaktowy i łatwy w instalacji. Poziom hałasu i drgań jest niski w całym zakresie roboczym; konserwacja jest łatwa i może być wykonywana przez tego samego technika, który serwisuje sprzęt do sprężonego powietrza.

  5. GHS VSD+ zapewnia oszczędność energii na poziomie około 50%. Wprowadzona na rynek na początku 2015 roku GHS VSD+ to inteligentna, rotacyjna pompa próżniowa, która stanowi najnowsze osiągnięcie w branży próżniowej. Firma Atlas Copco jako pierwsza zaprojektowała i wyprodukowała pakiet napędu o zmiennej prędkości, który jest zoptymalizowany pod kątem próżni. Pompa GHS VSD nie tylko zmniejsza zużycie energii o 50 procent, ale także charakteryzuje się obniżonym poziomem hałasu i jest zgodna z normami zarządzania energią i ochrony środowiska ISO 50001/14001.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach podciśnieniowych Atlas Copco? Odwiedź stronę Atlas Copco Vacuum Solutions lub skontaktuj się z nami, a wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz przedstawiciel.

Zobacz również