•   Niedziela, 10 grudnia 2023
Klucze Dynamometryczne

Konserwacja sprężarki przy użyciu oryginalnych części zamiennych

Każda część sprężarki powietrza podlega zużyciu i wymaga wymiany w określonych odstępach czasu. Jako producent dokładnie wiemy, które części zamienne do sprężarek powietrza są potrzebne i kiedy. Oferujemy nie tylko pakiety serwisowe, które pomagają w utrzymaniu tego sprzętu, ale także części zamienne dla tych, którzy sami konserwują swoje sprężarki powietrza.

Oryginalne części to jedyne części przeznaczone do sprężarek powietrza, wyprodukowane i przetestowane zgodnie z najbardziej rygorystycznymi normami. Używanie nieoryginalnych części zamiennych może stanowić zagrożenie dla całego systemu sprężonego powietrza.

Każdy element sprężarki ma zasadnicze znaczenie dla jej ogólnej wydajności, zapewniając niezawodność, długą żywotność i energooszczędność, których oczekujesz. Oryginalne części zamienne wysokiej jakości zapewniają płynną pracę urządzenia.

Warunki pracy są ważne przy rozważaniu żywotności sprężarki i jej komponentów. Olej smarowy i filtry znajdują się na pierwszej linii frontu, jeśli chodzi o ochronę maszyny, dlatego ważne jest, aby chronić wydajność, niezawodność i żywotność sprężarek Atlas Copco za pomocą oryginalnych części zamiennych Atlas Copco. Nasze części są opracowywane wewnętrznie i dokładnie testowane, aby chronić sprężarkę przed przedwczesnymi i możliwymi do uniknięcia awariami.

Używanie nieoryginalnych części wiąże się z pewnym ryzykiem.

  • Ogólne specyfikacje powodujące utratę wydajności i efektywności - większość części zamiennych innych firm nie jest specjalnie zaprojektowana dla konkretnego typu sprężarki, ale raczej tańsze części, które mogą pasować do wielu maszyn - nawet produkowanych przez różnych producentów. Oznacza to, że podczas opracowywania tych części dokonywane są kompromisy, aby zapewnić kompatybilność z jak największą liczbą modeli.
  • Wysokie koszty energii i ryzyko awarii - stosowanie części zamiennych innych firm może skutkować wyższym spadkiem ciśnienia niż w przypadku oryginalnych części Atlas Copco. Zwiększa to zużycie energii przez maszynę, a nawet może spowodować awarię sprężarki.
  • Cena zakupu nie jest jedynym kosztem, jaki trzeba ponieść - wybierając filtr do wymiany w sprężarce, warto wiedzieć, że istnieje specjalny filtr dla prawie każdego poziomu czystości. Oznacza to, że użytkownicy powinni zwracać uwagę nie tylko na cenę zakupu, ale także na kryteria takie jak jakość, wydajność, różnica ciśnień i żywotność do następnego przeglądu. Zakup niewłaściwego filtra może na dłuższą metę wiązać się z wyższymi kosztami konserwacji.

Jeśli szukasz części zamiennych i nadal masz pytania dotyczące tego, które części są dla Ciebie odpowiednie, skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów już dziś.

hbspt.cta._relativeUrls=true;hbspt.cta.load(2510332, '22035820-37f5-4cce-8b0a-5dba1c496505', {"useNewLoader":"true","region":"na1"});

Zobacz również