•   Niedziela, 10 grudnia 2023
Klucze Dynamometryczne

Czy Neos Drive zostanie uznany za produkt roku 2014?

Z radością informujemy, że falownik Atlas Copco Neos został finalistą konkursu Plant Engineering na Produkt Roku 2014. Od 27 lat konkurs Plant Engineering na Produkt Roku celebruje rozwój innowacyjnych produktów, identyfikując i wyróżniając najlepsze nowe produkty w branży produkcyjnej.

Solidny falownik do ciężkich zastosowań

Neos to kompaktowy i niezawodny przemiennik częstotliwości zaprojektowany do pracy wyłącznie ze sprężarkami Atlas Copco o zmiennej prędkości obrotowej w ciężkich zastosowaniach. Podczas gdy tradycyjne napędy są zwykle przeznaczone do lekkich zastosowań z kwadratowymi krzywymi momentu obrotowego, napęd Neos został zaprojektowany specjalnie dla sprężarki VSD, która wymaga stałego momentu obrotowego. Dzięki temu sprężarka VSD może sprostać wymaganiom ciężkich zastosowań.

Wytrzymała konstrukcja pozwala na ciągłą pracę przy pełnym obciążeniu, do temperatury otoczenia 122°F, w najbardziej zapylonych, gorących i brudnych warunkach pracy. Obudowa o stopniu ochrony IP5x znacznie zmniejsza ryzyko awarii napędu, blokując przedostawanie się zanieczyszczeń zewnętrznych do napędu elektronicznego, a uproszczone elementy sterujące zaspokajają specyficzne potrzeby aplikacji sprężarek powietrza.

Dlaczego warto zaprojektować nowy napęd dla sprężarki VSD?

Chociaż gotowe falowniki są zaprojektowane do pracy z różnymi urządzeniami, nie są one zoptymalizowane do pracy ze sprężarkami VSD, które wymagają stałego momentu obrotowego. Gotowe falowniki są również wyposażone w zbędne funkcje. Neos Drive zawiera wszystko, czego potrzebuje sprężarka VSD i nic więcej; jest ograniczony do najważniejszych elementów, dzięki czemu jest kompaktowy, niezawodny i całkowicie zintegrowany.

Ponieważ napęd Neos Drive został zaprojektowany i wyprodukowany przez Atlas Copco, kontrolujemy dostępność części zamiennych. Oznacza to większą niezawodność i szybszą realizację, gdy operacja wymaga wymiany.

Oddaj głos na swój ulubiony produkt roku

Neos będzie konkurował z najlepszymi nowymi produktami w branży o tytuł Produktu Roku 2014. Głosowanie rozpoczęło się 13 listopada i potrwa do 9 stycznia 2015 r. Uprawnieni do głosowania są ci, którzy kupują i/lub określają produkty dla hali produkcyjnej. Wypatruj listopadowego wydania magazynu Plant Engineering, aby przeczytać o produktach walczących o tegoroczny tytuł, lub przejrzyj produkty online i zagłosuj na swojego faworyta.

Napęd Neos jest wynikiem współpracy naszych inżynierów i naszych wieloletnich dostawców elektroniki, łączących wieloletnie doświadczenie i wiedzę na temat energooszczędnej technologii sprężarek. Napęd Neos jest obecnie dostępny we wszystkich nowych sprężarkach śrubowych z wtryskiem oleju o mocy 50-125 KM z napędem o zmiennej prędkości obrotowej. Ponadto starsze sprężarki Atlas Copco można wyposażyć w nowy napęd.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sprężarkach wyposażonych w nową technologię, odwiedź stronę produktu GA 30-90 VSD lub skontaktuj się z nami.

Zobacz również