•   Piątek, 12 sierpnia 2022
Klucze Dynamometryczne

Atlas Copco przekazuje 60 tys. dolarów na cele charytatywne: wodę

Czy wiesz, że choroby wywołane przez niebezpieczną wodę i brak podstawowych urządzeń sanitarnych zabijają co roku więcej osób niż wszystkie formy przemocy, w tym wojny? Czy wiesz, że kobiety i dzieci często przemierzają codziennie wiele kilometrów, aby zdobyć skażoną wodę pitną, przez co nie mogą chodzić do szkoły, pracować, opiekować się rodziną i narażają się na niebezpieczeństwo?

Czy wiesz też, że każdy dolar zainwestowany w projekty związane z czystą wodą pitną i sanitarną przynosi lokalnej gospodarce od 4 do 12 USD, w zależności od projektu?

Organizacja "Woda dla wszystkich", prowadzona przez pracowników firmy Atlas Copco North America, wspiera programy, które dostarczają czystą wodę i podstawowe urządzenia sanitarne ludziom w krajach rozwijających się. W ramach obchodów 140-lecia istnienia firmy Atlas Copco program Woda dla wszystkich przekazał 60 000 USD nowojorskiej organizacji charytatywnej: water.

Program "Woda dla wszystkich" firmy Atlas Copco ma ponad 4000 członków na całym świecie, a jego lokalne organizacje działają w 19 krajach. Organizacja współpracuje z niepolitycznymi, niedochodowymi organizacjami pomocowymi, takimi jak charity: water, a darowizny umożliwiają partnerom kopanie, wiercenie i ochronę naturalnych studni oraz finansowanie systemów zbierania wody deszczowej i podstawowych urządzeń sanitarnych. Od momentu powstania organizacji w 1984 roku, Woda dla Wszystkich pomogła ponad milionowi ludzi uzyskać dostęp do czystej wody pitnej.

Organizacja Woda dla Wszystkich to tylko jeden z przykładów zaangażowania firmy Atlas Copco w zrównoważony rozwój na świecie. Od 140 lat firma Atlas Copco angażuje się w rozwój najnowocześniejszych technologii, aby wprowadzać innowacyjne produkty zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie stosować praktyki przyjazne dla środowiska i społeczeństwa.

Zobacz również