•   Niedziela, 10 grudnia 2023
Meble Warsztatowe

Jak przechowywać narzędzia ręczne i elektronarzędzia

Większość ludzi ma w domu różne narzędzia, od małych narzędzi ręcznych, takich jak śrubokręty czy klucze do dużych elektronarzędzi, które zazwyczaj znajdują się w warsztatach lub sklepach narzędziowych. Narzędzia są przechowywane w całym domu, od piwnicy do garażu, ale jeśli nie są przechowywane prawidłowo, mogą rdzewieć i łamać się. Narzędzia ręczne i elektronarzędzia mają różne wymagania dotyczące pielęgnacji i przechowywania.

Jak przygotować i przechowywać narzędzia

Aby utrzymać te narzędzia bezpieczne i w dobrym stanie roboczym, gdzie i jak powinny być przechowywane? Większość ludzi będzie trzymać swoje narzędzia w domu w piwnicy, w warsztacie lub w garażu. Tam są wiele różni domowi narzędziowi składowi pomysły od DIY rozwiązań drogie składowe gabinety które możesz znajdować przy twój lokalny sprzętowym sklepem. Poręczny sposób utrzymywać narzędzia przechujący przy domem jest wieszać peg boards na ścianach twój praca pokój, w garażu lub piwnicy. Dzięki temu narzędzia nie będą leżały na podłodze i będą uporządkowane. Dla mniejszych narzędzi i akcesoriów, użyj systemu przechowywania w szufladach, aby chronić je przed kurzem.

1. Regał do przechowywania elektronarzędzi
Jeśli jesteś w crunch dla przestrzeni, regał do przechowywania elektronarzędzi jest inteligentnym rozwiązaniem dla utrzymania swoich narzędzi elektrycznych zorganizowany. Regał do przechowywania elektronarzędzi będzie również wyświetlał Twoje elektronarzędzia, więc nie będziesz tracić cennego czasu na szukanie odpowiedniego narzędzia.

2. Szafka do przechowywania elektronarzędzi
Jeśli szukasz, aby utrzymać swoje narzędzia elektryczne schludny i zorganizowany w garażu lub szopie, rozważyć zakup lub podejmowania szafy przechowywania elektronarzędzi. Niektóre szafy przechowywania elektronarzędzi nawet pochodzą z możliwości ładowania narzędzi.

3. Powieś narzędzia lub użyj szuflad do przechowywania narzędzi
Poręczny sposób utrzymywać narzędzia składujący przy domem jest wieszać peg boards na ścianach twój praca pokój, w garażu lub piwnicy. Pozwoli to utrzymać narzędzia z dala od podłogi i zorganizowane. Dla mniejszych narzędzi i akcesoriów, użyj systemu przechowywania szuflad, aby chronić je przed kurzem.

Jak przygotować i przechowywać narzędzia
Aby utrzymać narzędzia w dobrym stanie roboczym podczas przechowywania, istnieją pewne podstawowe kroki przygotowawcze, które powinny być podjęte. Skonsultuj się z instrukcjami producenta, aby dowiedzieć się, jak przechowywać narzędzia elektryczne lub ręczne. Ważne jest, aby przestrzegać instrukcji czyszczenia i przechowywania, szczególnie w przypadku większych narzędzi elektrycznych, takich jak piły lub wiertarki.

1. Czyść narzędzia po każdym użyciu
Aby utrzymać porządek w narzędziach, czyść je po każdym użyciu. Wytrzeć szmatką lub ręcznikiem, aby upewnić się, że nie ma na nich brudu, smaru i zanieczyszczeń. Jeśli narzędzia wymagają szczególnej uwagi, należy wyczyścić każdą metalową powierzchnię zatwierdzonym roztworem i zeskrobać brud i ziemię. Przed umieszczeniem narzędzia w magazynie należy je całkowicie wysuszyć ręcznikiem lub szmatą. Narzędzia elektryczne powinny mieć wszystkie powierzchnie wyczyszczone i całkowicie suche przed przechowywaniem. Spryskać wszystkie metalowe powierzchnie środkiem smarnym.

2. Pozbądź się wszelkich uszkodzonych lub wadliwych narzędzi
Podczas czyszczenia należy sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń lub wad. Jeżeli narzędzia nie da się naprawić, należy je wyrzucić. Nie zostawiaj go, aby zagracał dodatkową przestrzeń.

3. Używanie środka chroniącego metal w sprayu do wszystkich części metalowych
Pokryć metalowe części narzędzi smarem w sprayu do ochrony metalu.

4. Nigdy nie przechowuj narzędzi blisko ziemi
Nie należy umieszczać narzędzi bezpośrednio na ziemi w celu ich przechowywania. Małe narzędzia ręczne i elektryczne należy umieszczać na półkach.

5. Kreatywnie korzystaj z opcji przechowywania
Narzędzia o krótkich rączkach przechowuj w plastikowym pojemniku lub skrzynce. Narzędzia o długich rączkach należy trzymać razem w koszu na śmieci podczas przechowywania. W przeciwnym razie powieś te narzędzia na ścianie.

Jeśli przechowujesz narzędzia w magazynie, umieść małe narzędzia w plastikowych pojemnikach. Zorganizuj narzędzia podobnej wielkości razem w koszu. Plastikowe pojemniki zapewniają dodatkową warstwę ochrony. Kosze są również łatwe do układania w stosy i przenoszenia z jednostki magazynowej do ciężarówki na plac budowy.

6. Zrób listę wszystkich przedmiotów, które są przechowywane
Upewnij się, aby oznaczyć pola z jego zawartości, więc będzie w stanie znaleźć narzędzie, gdy go potrzebujesz. Prowadzić listę inwentaryzacyjną narzędzi, które masz i gdzie są one przechowywane.

 

Zobacz również