•   Środa, 26 stycznia 2022
Narzedzia Warsztatowe

Oto trudny wybór - poleć ultrakompaktowy przenośny zestaw narzędzi

Harley napisał do nas z trudnym pytaniem. Poszukuje on ultrakompaktowego zestawu narzędzi, który jest przenośny, a jednocześnie łatwy i wygodny do przenoszenia. Narzędzia muszą być również wygodne i ergonomiczne w użyciu. Pracuje jako inżynier w Marynarce Wojennej, co zmienia wszystko.

Statki marynarki wojennej mają wąskie przejścia i ciasne przestrzenie, co oznacza, że nie można spacerować z nieporęcznym pasem narzędziowym lub torbami zwisającymi z boku. Są tam również strome schody i niskie drzwi, co w połączeniu z 12-godzinnymi zmianami Harleya całkiem wyklucza duże plecaki narzędziowe, w których można nosić wszystko.

Oto jego kryteria:

Jestem inżynierem w Marynarce Wojennej i często muszę podróżować na statki, aby rozwiązywać problemy itp. Wymaga to otwierania wielu szafek i obudów, co wydaje się, że każdy sprzedawca ma swój własny styl. Śruby, imbusy, wkręty, 2 elementy złączne, 20 elementów złącznych, każde połączenie pod słońcem.

To są 12-godzinne dni i nie możesz zostawić swoich rzeczy bez opieki, bo inaczej szybko się rozejdą, więc plecak z narzędziami jest niezbędny do otwierania szafek i rozwiązywania problemów ze sprzętem, ale nie może być zbyt duży/nieporęczny/ciężki, bo masz go na plecach przez cały dzień wspinając się po statku. Duże pasy narzędziowe również nie sprawdzają się, gdy trzeba przejść przez ciasne przestrzenie na pokładzie.

Lekki/ergonomiczny/ale wciąż praktyczny jest kluczem.

Mnóstwo produktów typu 400 w 1, które po prostu nie są ergonomiczne, gdy używasz ich przez cały dzień. Przez ostatnie kilka dni dużo szukałem, aby znaleźć kilka kluczowych narzędzi do noszenia ze sobą, które wypełnią tę dziwną potrzebę.

Nie wiedziałem, czy miałeś jakiś artykuł z przeszłości lub listę przedmiotów, które mógłbyś zasugerować, a które pasują do tego rachunku kompaktowych/wielonarzędzi, które również nie są tak kompaktowe/skompaktowe, że nie są ergonomiczne, aby nadal ich używać.

Pomyślałem, że mógłby to być dobry artykuł dla facetów, którzy muszą zbudować kompaktowy/przenośny, ale ergonomiczny/użyteczny zestaw narzędzi. Jak na razie śrubokręt 6 w 1, zestaw kluczy płasko-oczkowych i multi-tool wystarczają.

narzędzia

Na forum Harley wspomina o wyposażeniu swojego zestawu narzędzi w następujące elementy:

  • Śrubokręt 6 w 1
  • 6-w-1 wkrętak precyzyjny
  • 5-w-1 wkrętak do nakrętek/nasadek z uchwytem do przechowywania
  • Dwa poczwórne klucze grzechotkowe 4 w 1
  • Narzędzie wielofunkcyjne Gerber
  • Latarka LED

To, czego naprawdę szuka teraz, to zestaw nasadek 1/4″ z wbudowanym schowkiem, taki jak ten zestaw grzechotek Kobalt, ale ten projekt jest trochę zbyt nieporęczny.

Wbudowany schowek nie jest tak naprawdę wskazany dla grzechotki 1/4″, ponieważ sprawi, że uchwyt będzie zbyt nieporęczny.

Poza zestawem Kobalt, Pakratchet jest jedynym innym samodzielnym zestawem grzechotek i gniazd, na który się natknąłem, chociaż nie jestem pewien, czy zaufałbym temu narzędziu w środowisku zawodowym o wysokim zapotrzebowaniu.

Co ja bym zrobił w tym przypadku jest pick up mini Pelican przypadku lub Cocoon Grid-It organizatora, i umieścić razem mały zestaw z kilku gniazd, przedłużenie w razie potrzeby, i jeden lub dwa opcje grzechotki. Być może grzechotka bit lub grzechotka z głowicą obrotową, aby być używane jako kopia zapasowa lub wysokiego momentu obrotowego śrubokrętu bit kierowcy, a inny regularne prawo kąt grzechotka.

Alternatywnie, Felo i inne europejskie marki produkują bardzo kompaktowe, samodzielne zestawy gniazd.

Jest mnóstwo organizerów i uchwytów do gniazdek, ale chyba jeszcze nie widziałem takiego, który byłby przeznaczony tylko do przechowywania kilku gniazdek na jak najmniejszej przestrzeni.

Rekomendacje dla ultraprzenośnego zestawu narzędziowego

Jeśli liczy się każda uncja, poniżej przedstawiam to, co poleciłbym jako część minimalistycznego zestawu narzędzi.

Śrubokręt z końcówką uniwersalną

Istnieje kilka różnych kompaktowych wkrętaków wielobitowych, ale ja bardzo polubiłem mój wkrętak Wera Kraftform Kompakt. Posiada wewnętrzną pamięć na 6 bitów i 2-pozycyjny wysuwany, blokowany uchwyt na bity.

Nie jest za mały, ani za duży, dzięki czemu nadaje się do regularnego użytku. W zestawie znajduje się przyzwoita płócienna kabura.

Kupiłem jeden z nich ponad trzy lata temu, i choć nie używam go bardzo często, jest to jeden z moich ulubionych śrubokrętów do zabrania w podróż.

Wkrętak precyzyjny Multi-Bit

Husky i Kobalt kiedyś zaoferować kilka ładnych kompaktowych wkrętaków precyzyjnych z pamięci wewnętrznej, ale teraz, tylko lista mogłem znaleźć jest dla kierowcy Husky Torx.

Jeśli potrzebujesz czegoś szybkiego i łatwego, wkrętak precyzyjny Stanley 4 w 1 jest całkiem dobry. Jeśli chodzi o wymienne mikro bity, Wiha oferuje niezłą opcję z przechowywaniem bitów na narzędziu (26$ przez Amazon), a jest wiele opcji z przechowywaniem bitów w etui lub futerale. Istnieją również sterowniki wielowałowe, ale małe standardowe bity będą łatwiejsze do wymiany.

5-w-1 Nutdriver i Socket Spinner z przechowywania uchwytów

Istnieje wiele wymiennych wkrętaków do nakrętek, ale zgadzam się, że bit spinner z wbudowanym magazynem dla kilku 1/4″ hex nutdriver bitów może być droga do zrobienia. Albo błystka do nasadek, która może być używana z nasadkami 1/4″, aby zminimalizować ilość luźnych elementów, które trzeba by nosić przy sobie.

Nowy system Switch Drive firmy Klein jest atrakcyjny, ale może być zbyt nieporęczny dla minimalistycznego i superkompaktowego zestawu. Co bym zrobił, to dodał może T-rękojeść kierowcy, który może być również używany ze standardowymi końcówkami śrubokrętów 1/4″ hex, i trzymać końcówki śrubokrętów w organizerze lub przedziale jakiegoś rodzaju.

Poczwórne klucze grzechotkowe 4 w 1

Myślę, że pominąłbym wielkogabarytowe klucze grzechotkowe i zamiast tego spakowałbym 7-calowy klucz płasko-oczkowy Knipex. Nie jest on tak wąski jak klucz płaski, ale może służyć zamiast klucza nastawnego do wielu zastosowań.

Być może warto mieć przy sobie klucze płasko-oczkowe w najczęściej używanym rozmiarze lub dwóch.

Narzędzie wielofunkcyjne

Narzędzie wielofunkcyjne Leatherman OHT stało się moim ulubionym narzędziem szybkiego działania, gdy wiem, że będę musiał często używać szczypiec. Chociaż preferuję inne narzędzia wielofunkcyjne do różnych zadań, te wspięły się na listę moich najbardziej lubianych narzędzi Leathermana.

Niektóre z dostępnych na zewnątrz narzędzi OHT są mniejsze niż te, które można znaleźć w innych multinarzędziach, ale ta cena jest tego warta.

Latarka LED

Istnieją trzy rodzaje latarek LED, które wziąłbym pod uwagę przy tworzeniu ultrakompaktowego zestawu narzędziowego. Istnieją inne modele, ale są to trzy style, które wybrałbym w zależności od moich dokładnych potrzeb.

Mag-Tac firmy Maglite jest jasna i solidnie wykonana.

Stylus Pro Reach firmy Streamlight jest świetna do oświetlania trudno dostępnych miejsc.

Model H502W firmy Zebralight zapewnia szeroką, jasną i jednolitą wiązkę światła i może służyć jako latarka czołowa lub ręczna.

Grzechotka i zestaw nasadek

Jak wspomniałem, wybrałbym albo zestaw do samodzielnego montażu, albo superkompaktowy zestaw w europejskim stylu od Felo. Wiele europejskich marek dołącza do swoich najbardziej kompaktowych zestawów tylko nasadki metryczne, dlatego czuję się mocno skłonny do podążania trasą "kawałek po kawałku".

Facom produkuje kilka niezłych, choć drogich zestawów nasadek. Aby uzyskać rozwiązanie typu "wszystko w jednym", przyjrzałbym się ich zestawom frakcyjnym. Ta droga zastępuje śrubokręt wieloostrzowy i być może także śrubokręt do nakrętek.

Czytaj więcej na: http://liman.auto.pl/

Zobacz również