•   Piątek, 12 sierpnia 2022
Narzedzia Warsztatowe

Etapy importu narzędzi ręcznych z Chin

Chiny szybko zyskują pozycję supermocarstwa produkcyjnego, wytwarzając znaczną część światowych produktów. Dla wielu firm import z Chin okazał się skuteczną strategią zaopatrzenia globalnego. Dla kupujących i odsprzedających jest to ogromna szansa.

Nie jest to jednak proste zadanie, zwłaszcza dla początkujących. Import może być czasochłonną, zagmatwaną i kosztowną operacją. Długi czas tranzytu, rosnące lub zmienne koszty dostawy, opłaty urzędowe i nagłe opóźnienia mogą zniweczyć spodziewane zyski. Przyjrzyjmy się, jak importować narzędzia ręczne z Chin i co można zrobić, aby operacja przebiegła sprawniej.

Dowiedz się więcej o swoich prawach importowych

Kupując produkty z innych krajów, stajesz się importerem. Jeśli przesyłka jest niewielka i przeznaczona wyłącznie do użytku osobistego lub jej wartość nie jest zbyt wysoka, kurier, taki jak DHL/UPS/FedEx, może zająć się wszystkim i dostarczyć ją do Twojego domu. W takim przypadku zaoszczędzisz dużo czasu i pieniędzy. Zanim jednak zechcesz importować narzędzia ręczne z Chin do swojego kraju, niezależnie od tego, czy jesteś firmą czy obywatelem, musisz najpierw ustalić, czy posiadasz uprawnienia importowe. Import narzędzi ręcznych z Chin do kraju może wymagać uzyskania licencji importowej. Taryfy handlowe dotyczą różnych produktów, w tym broni, narzędzi, żywności, tekstyliów itp.

Określ, jakie towary chcesz importować

Sprzedaż produktów to sposób, w jaki firma handlowa osiąga zyski. Jeśli wybierzesz niewłaściwe produkty, stracisz czas i pieniądze. Wszystko, co zrobisz, zależy od tego, jakie towary wybierzesz. Upewnij się, że przeprowadziłeś badania i że rzeczy, które chcesz importować, mają swój rynek lub niszę. Aby osiągać większe zyski ze sprzedaży towarów, należy mieć ogólne pojęcie o tym, ile powinny one kosztować. Stawka cła, która zostanie doliczona do produktów, będzie określona na podstawie numeru wyjaśnienia taryfy celnej (kod HS). Kiedy nadejdzie czas, szczegóły będą miały kluczowe znaczenie. W Chinach jest wielu producentów narzędzi ręcznych, od których można je importować, np. SinoTools, KSEIBI Tools, Wintek Tools itp.

Sprawdź, czy narzędzia, które chcesz importować są dozwolone w Twoim kraju

Import niektórych produktów jest zabroniony w różnych krajach. Produkty, które są zakazane w różnych krajach, różnią się między sobą. Często należy sprawdzić, czy produkty, które chcesz kupić, podlegają federalnym pozwoleniom, ograniczeniom lub przepisom. Importowanie narzędzi ręcznych z Chin, zwłaszcza tych niebezpiecznych, towarów niezgodnych z normami sanitarnymi lub naruszających przepisy może wiązać się z wysokimi kosztami kar i grzywien. Można importować narzędzia ręczne z Chin; większość narzędzi ręcznych nie jest zakazana lub zabroniona.

Oblicz koszt wyładunku produktów i sklasyfikuj je

Dla każdego importowanego artykułu lub narzędzia ręcznego należy sprawdzić 10-cyfrowy numer klasyfikacji taryfowej. Aby zorientować się, ile trzeba będzie wydać na import narzędzi ręcznych z Chin, należy uzyskać szacunkowe dane od firm, z którymi się współpracuje, oraz zapoznać się z cenami ostatnich wysyłek. Nieoczekiwane opłaty, które mogą pojawić się w trakcie dostawy, spowodują zmiany w całkowitym koszcie przesyłki, co jest całkowicie normalne. Koszty dostawy przez agenta towarowego obejmują odprawę celną, cła i opłaty oraz koszty transportu lądowego z lotniska do fabryki.

Znajdź chińskiego dostawcę narzędzi ręcznych i złóż zamówienie

Złóż zamówienie u sprzedawcy, eksportera i ustal warunki wysyłki, aby importować narzędzia ręczne z Chin. Zażądaj faktury P/I (Proforma Invoice lub Quote Sheet) dla przyszłych zamówień, która powinna zawierać numer systemu zharmonizowanego, opis i wartość dla każdej pozycji. Na fakturze należy również podać wagę i wymiary opakowania.

Zorganizować transport ładunku

Opłaty za kontenery, pakowanie, obsługa terminalu i opłaty maklerskie to tylko niektóre z kosztów związanych z transportem towarów. Aby uzyskać pełny obraz kosztów wysyłki, należy wziąć pod uwagę każdy z tych czynników. Po zatwierdzeniu wyceny frachtu należy przesłać do nas, jako dostawcy narzędzi ręcznych lub spedytora, dane kontaktowe swojego dostawcy. Ronix pozostaje w ścisłym kontakcie z klientem i jego dostawcą, aby zapewnić szybką i bezpieczną realizację zamówienia. Przeanalizuj szczegóły:

Jakie są dwa najważniejsze zagadnienia, o których należy pomyśleć przy wysyłce z Chin?

  1. Fracht morski
  2. Fracht lotniczy
  3. Usługa kurierska

Śledź swoje zamówienie i przygotuj się na jego nadejście.

Wysyłka towarów na skalę międzynarodową wymaga czasu. Na przykład import narzędzi ręcznych z Chin lub ogólnie towarów przewożonych z Chin do zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych trwa 14 dni, a do wschodniego wybrzeża - 30 dni. Odbiorca jest zazwyczaj informowany przez agenta przeznaczenia wymienionego w B/L za pomocą zawiadomienia o przybyciu w ciągu pięciu dni lub mniej od przybycia do portu.

Zarejestrowany importer zawsze musi zaplanować, w jaki sposób narzędzia ręczne lub towary zostaną zbadane i dopuszczone do obrotu. W przypadku konieczności rozwiązania problemu, należy znać etapy, jakie przechodzą produkty.

Uzyskaj zamówienie

Zaplanuj z agentem celnym odbiór narzędzi ręcznych z urzędu celnego po ich przybyciu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, masz prawo odebrać swoje narzędzia ręczne. Jeśli chcesz skorzystać z usługi to-door, po prostu poczekaj, aż paczka dotrze pod wskazany adres. Jeśli otrzymałeś swoje produkty i sprawdziłeś ich jakość, opakowanie, etykiety i instrukcje, powinieneś poinformować dostawcę pocztą elektroniczną, że otrzymałeś swoje produkty, ale jeszcze ich nie sprawdziłeś. Poinformuj go, że skontaktujesz się z nim po dokonaniu przeglądu narzędzi ręcznych i, miejmy nadzieję, złożysz u niego kolejne zamówienie.

Podsumowując, najlepszym sposobem na przetrwanie w biznesie jest zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek i przeprowadzisz badania, będziesz czerpać korzyści z importu z Chin. Duży krok naprzód wymaga wiele wysiłku. Kiedy zaczynasz swoją działalność, perspektywa zaplanowania całej przyszłości przedsiębiorstwa może cię całkowicie przytłoczyć. Większość ludzi skupia się na drobnych danych. Zamiast tego trzeba codziennie wstawać i robić kolejne małe kroki w kierunku realizacji swoich marzeń. Nie przepraszaj za popełnianie błędów. Popełnianie błędów nauczy Cię, jak ich unikać i zapobiegać im w przyszłości, co pozwoli Ci zdobyć jeszcze więcej pieniędzy. Przedsiębiorczość wiąże się z popełnianiem błędów. Korzystaj na błędach innych i swoich własnych!

Jeśli ten poradnik wzbudził Twoje zainteresowanie, spróbuj zastosować te informacje w praktyce. Można na tym zarobić pieniądze i nie ma lepszego momentu niż teraz, aby zacząć. Życzymy powodzenia w dalszej działalności międzynarodowej.

Zobacz również