•   Piątek, 12 sierpnia 2022
Narzedzia Warsztatowe

Kompletna historia narzędzi ręcznych

Być może widzieliście różne listy najbardziej rewolucyjnych wynalazków w historii, które w znacznym stopniu zmieniły życie ludzi, takie jak historia narzędzi ręcznych. Ale moim zdaniem, tym co zapoczątkowało wszystkie te zmiany był wynalazek narzędzi ręcznych. Najwcześniejsze znane narzędzie datowane jest na 3,3 mln lat temu w połowie epoki plioceńskiej w Kenii, które służyło do kształtowania surowców w pożądaną formę. Ponieważ Homo sapiens musieli bronić się przed dzikimi zwierzętami, a także polować na nie, aby zaspokoić głód, ostrzyli kamienie i nadawali im krawędzie tnące, a następnie używali ich jako prymitywnych noży do różnych celów. W miarę jak ludzie ewoluowali, ewoluowały też ich narzędzia. Wymagania związane z osiadłym trybem życia doprowadziły do przekształcenia narzędzi na wyższe stopnie. Z biegiem czasu, pierwotne narzędzia zostały przeprojektowane i udoskonalone, aby zarezerwować ludzi w każdym gospodarstwie domowym. Obecnie, choć tempo zmian spadło, narzędzia ręczne wciąż się zmieniają, a ich ewolucja nigdy się nie zatrzymała. Jedyna różnica polega na formie tej zmiany. Nowoczesne narzędzia ręczne mają tendencję bardziej do ulepszania niż przekształcania. Dlatego nie spotkamy nowszych narzędzi ręcznych, a jedynie takie o wyższej jakości.
Odwiedź tę stronę: firma elektronarzędzi

Historia narzędzi ręcznych "ronix "

Powiązany artykuł : Zastosowanie narzędzi ręcznych

Od narzędzi, używanych do skórowania zwierząt i przygotowywania jedzenia, do dzisiejszych najbardziej precyzyjnych i praktycznych narzędzi ręcznych, narzędzia poczyniły gigantyczne postępy w ludzkiej kulturze i cywilizacji na przestrzeni dziejów. Narzędzia ręczne są definiowane jako dowolne narzędzia używane dawniej tylko przez rzemieślników, a obecnie przez wszystkich w operacjach manualnych, takich jak cięcie, dłutowanie, piłowanie, piłowanie, kucie, oraz w różnych gałęziach przemysłu, takich jak ogrodnictwo, stolarstwo, obróbka metali itp. Narzędziami uzupełniającymi, często potrzebnymi jako narzędzia pomocnicze do narzędzi kształtujących, są takie narzędzia jak młotek do wbijania gwoździ i imadło do przytrzymywania. Rzemieślnik może również korzystać z przyrządów ułatwiających dokładne pomiary: linijki, podzielnicy, kwadratu i innych. W tym artykule, rzucamy okiem na historię narzędzi ręcznych, które jest najbardziej popularne kategorie narzędzi ręcznych.

Historia narzędzi ręcznych dla ogrodników

Śledzenie historii narzędzi ręcznych ogrodniczych pokazuje, że w przeciwieństwie do powszechnego błędnego przekonania o ich wieku, nie są one nowożytną innowacją, a ich historia zbiega się z neolitem, końcowym okresem epoki kamiennej i wykorzystaniem dzikich i domowych upraw. Zapotrzebowanie na żywność po osiedleniu się ludzi sprawiło, że wnieśli oni swoją kreatywność w rolnictwo i zaczęli zbierać siano i zboże. Mówiąc o pierwszym narzędziu ogrodowym, warto wspomnieć o mikrolicie, który składa się tylko z ostrego kamienia na drewnianym lub kościanym trzonku, jako matce każdego narzędzia. Miał on spełniać wszystkie wymagania prymitywnego człowieka, a jednym z nich było kopanie, ścinanie i cięcie roślin. Będąc bardziej szczegółowym na temat narzędzi ogrodniczych, możemy wskazać na grabie jako jedno z najstarszych narzędzi ogrodniczych. Pierwsza generacja grabi została datowana na 1100 rok p.n.e. w Chinach, używana zarówno przy zbiorach jak i oczyszczaniu pól, to jest podczas gdy nowoczesna generacja z nich jest wyposażona w teleskopowe uchwyty i daje łatwy dostęp nawet do najtrudniej dostępnych miejsc pracy. Ponieważ Chińczycy wykorzystują plony z rolnictwa, aby utrzymać się przy życiu, Chiny wywarły trwały wpływ na przemysł narzędzi ogrodniczych. Wynalezienie i rozwój siewników i taczek również miało miejsce w Chinach za czasów dynastii Han. Poniżej przedstawiamy krótkie spojrzenie na pochodzenie niektórych innych narzędzi ogrodniczych, z wyjątkiem wspomnianych chińskich. Wynalezienie pierwszej żeliwnej łopaty przypisuje się amerykańskiemu kapitanowi patriocie, Johnowi Amesowi, pod koniec XVIII wieku. Sztuka rzymska pokazuje istnienie pierwszego noża do przycinania, który może przecinać zioła, warzywa, owoce i orzechy. Pierwszy sekator kowadełkowy został jednak opatentowany i wyprodukowany przez Walthera Schrödera w Kilonii, w Niemczech, na początku XX wieku. Dziś w sklepach z narzędziami można znaleźć wiele narzędzi ręcznych w różnych wersjach, rozmiarach, kolorach, markach itd. Akapit, który przeczytałeś, to tylko krótka historia narzędzi ręcznych ogrodowych

.

Historia ręcznych narzędzi ogrodniczych

Historia narzędzi ręcznych do obróbki drewna

W całej historii narzędzi ręcznych, drewno było kształtowane w różne formy, czy to jako prymitywne podstawy życia, czy też jako nowoczesne przedmioty dekoracyjne. Ponieważ drzewa zawsze istniały, historia narzędzi ręcznych do obróbki drewna jest nieco dłuższa niż narzędzi ogrodniczych. Przed końcem XIX i początkiem XX wieku, kiedy wynaleziono metalowe gwoździe, nawet gwoździe były wykonane z drewna, nie mówiąc już o innych rzeczach. To pokazuje, jak głęboko życie codzienne naszych przodków było związane z drewnem i produktami drewnianymi. Młotki, piły, młoty, kalibry, strugarki, kwadraty, a nawet gwoździe były stale przekształcającymi się narzędziami do obróbki drewna, które pomogły starożytnym Egipcjanom, Żydom, Rzymianom, Grekom i wszystkim innym wczesnym cywilizacjom przetrwać, a następnie udoskonalić i uformować obecne nowoczesne społeczeństwa. Jako najstarsze narzędzie, wspomnieliśmy wcześniej o pierwszym znanym młotku, który został datowany na 3,3 miliona lat temu w Kenii, który mógł być używany do rozbijania czaszek zwierząt, kości, muszli, a nawet do tworzenia biżuterii. Po tym czasie młotki szybko się rozwijały i były doskonalone poprzez zmianę formy, rozmiaru i zastosowania. Najpierw materiał, z którego wykonano głowicę młotka, został wykonany z roztopionego brązu oprawionego w podobne wiązania jak kamienie. W następnym kroku młotki zaczęły ewoluować w swoich kształtach, przekształcając się w obuchy okrągłe, obuchy kwadratowe, krawędzie tnące i reliefy. I tak krok po kroku dochodzimy do nowoczesnych młotków wykonanych ze stali. Oprócz młotków, młotki są zawsze używane, szczególnie w obróbce drewna. Działają one dokładnie tak samo jak młotek, aby dopasować imadła do śrub w drewnie. Innymi najpopularniejszymi narzędziami ręcznymi do obróbki drewna są piły, które istniały już wcześniej, ale nie wyróżniały się aż do połowy XVII wieku. W 1650 roku pilarki wykonały gigantyczny skok i zostały udoskonalone dzięki wynalezieniu stalowej piły ręcznej, w znacznym stopniu. Historia, którą można opowiedzieć w kilku linijkach, wymagała tysięcy, może milionów lat na jej powolną ewolucję i dokończenie.

historia stolarstwo narzędzia ręczne

Historia narzędzi ręcznych typu klucz

Klucz płaski, zwany również kluczem płaskim, jest rodzajem narzędzia ręcznego, które naciąga się pod odpowiednim kątem w celu przekręcenia różnego rodzaju nakrętek i śrub. Historia narzędzi ręcznych współczesnych kluczy została odkryta w XV wieku. Kiedy każdy kowal używał swojej własnej, unikalnej formy klucza w rozmiarze i kształcie do mocowania rur, łączenia różnych elementów zbroi i nawijania sznurków kuszy, ponieważ mogli dokręcić sznurki mocniej niż jakikolwiek człowiek. Później, w XVIII wieku i po rewolucji przemysłowej, standardowe rozmiary fabrycznych kluczy żeliwnych zastąpiły zagmatwany rynek kluczy kowalskich. Chociaż klucze były używane w różnych gałęziach przemysłu, nie zostały opatentowane przed XIX wiekiem. Co zadziwiające, wiele wynalazków dotyczących kluczy zostało opatentowanych w XIX wieku. Solymon Merrick opatentował pierwszy klucz w 1835 roku. Kolejny patent został przyznany Danielowi C. Stillsonowi, strażakowi parowca, w 1870 roku za wynalezienie klucza płaskiego. Dwa pozostałe patenty były wynikiem dwóch samodzielnie wykonanych kluczy. Pierwszy z nich był dla Charlesa Moncky'ego, który wynalazł pierwszy klucz do małp około 1858 roku, a ostatni dla Roberta Owena, Jr. za wynalezienie klucza zapadkowego na rok przed rozpoczęciem II wojny światowej.

historia narzędzi ręcznych z kluczem

Historia narzędzi ręcznych typu szczypce

Historia narzędzi ręcznych wykorzystujących zasadę działania dźwigni sięga epoki kamienia łupanego i Homo Sapiens. Używali oni dwóch skrzyżowanych kości do chwytania ognia. To pokazuje, że zauważyli, jak łatwo mogą chwycić ciężkie rzeczy wykorzystując zasadę dźwigni. To mogą być pierwsze szczypce na ziemi. Jest też inny zachowany stary obrazek starożytnych szczypiec od Hefajstosa, greckiego boga technologii, ognia, kowali, który zrobił wszystkie bronie bogów na Olimpie. Szczypce to narzędzia, które są wyposażone w dwa uchwyty i oś, a ich działanie opiera się na zasadzie dźwigni. Jednym z najwcześniejszych nowoczesnych typów szczypiec były szczypce monterskie, które powstały w 1857 roku. Duńscy imigranci, którzy założyli szczypce VISE-GRIP w 1924 roku, osiągnęli kolejny kamień milowy w historii szczypiec. Szczypce wciąż się rozwijają i ewoluują.

historia narzędzi ręcznych szczypcowych

Historia narzędzi ręcznych jest tak stara jak historia ludzkości. Inną sprawą jest to, że część tej historii jest niedostępna i została usunięta. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat historii narzędzi ręcznych pomiarowych i precyzyjnych oraz historii narzędzi ręcznych wkrętakowych

, możesz kliknąć na nie i przeczytać.

historia narzędzi ręcznych do pomiarów i precyzji

historia narzędzi ręcznych wkrętaków

Narzędzia ręczne wpłynęły na rzemiosło, działania wojenne, budownictwo, sztukę i nadal poprawiają naszą nowoczesną erę. Ale najbardziej wymagający temat, że klienci stoją w obliczu jest wybór najlepszych marek narzędzi ręcznych do zakupu od, zwłaszcza gdy nie jesteś rzemieślnik lub entuzjasta narzędzi. Niektóre z marek narzędzi, które nigdy nie zawodzą klientów, to Stanley Black & Decker, który jest jednym z najstarszych i działa od 1843 roku. Craftsman, Dewalt, Snap-on, Channellock, Knipex i Klein to niektóre z innych najbardziej cenionych marek, które każdy powinien zobaczyć ich sklepy przynajmniej raz.

10 najlepszych producentów narzędzi ręcznych

  • Stanley Black & Decker producent narzędzi ręcznych
  • Producent narzędzi ręcznych DeWalt
  • Producent narzędzi ręcznych Milwaukee
  • Producent narzędzi ręcznych Estwing
  • Producent narzędzi ręcznych Makita
  • Producent narzędzi ręcznych nws
  • Producent narzędzi ręcznych Festool
  • Producent narzędzi ręcznych Bosch
  • Producent narzędzi ręcznych RONIX
  • producent narzędzi ręcznych bernstein

Historia narzędzi ręcznych, kiedy po raz pierwszy zrobiliśmy narzędzia?

Historia narzędzi ręcznych

Zobacz również