•   Środa, 26 stycznia 2022
Narzedzia Warsztatowe

Potężny klucz do pasków rozwiązuje problemy

Klucze paskowe dobrze jest mieć w pobliżu. To może nie być rodzaj narzędzia, którego używasz codziennie lub nawet regularnie, ale jest to rodzaj narzędzia, które może cię wyciągnąć z kłopotów naprawdę szybko.

Można ich używać do pokręteł, rur, armatury o większej średnicy i innych rodzajów cylindrycznych lub cylindrycznych obiektów, które trudno jest dokręcić lub poluzować ręcznie. A ponieważ paski są zazwyczaj wykonane z gumy, taśmy lub podobnych materiałów, są one bezśladowe i nie uszkodzą tego, nad czym pracujesz.

Każdy klucz do pasków ma mniej więcej podobną konstrukcję. Posiadają regulowaną taśmę, która zazwyczaj blokuje się pasywnie, oraz uchwyt, za pomocą którego można zastosować dźwignię. Klucze taśmowe są zazwyczaj zaprojektowane do użycia w jednym kierunku, ponieważ to napięcie podczas użycia utrzymuje taśmę wyregulowaną i zablokowaną na odpowiedniej długości.

Jeśli nie masz jeszcze klucza do pasków w swojej skrzynce z narzędziami, polecam zacząć od rozmiaru 6″. W ten sposób, jeśli nie będziesz używał go zbyt często do swoich projektów, zawsze możesz użyć go w kuchni jako ciężkiego otwieracza do słoików.

Jeśli już masz klucz taśmowy, do jakich rzeczy go używasz?

klucze

Ekonomiczne klucze taśmowe

Są to podstawowe klucze z plastikową lub gumową taśmą. Są one skuteczne przez większość czasu, ale mogą być frustrujące w użyciu na gładszych częściach, ponieważ opaska może się ślizgać. Zespół może być trudny do regulacji w czasach, jak wymagają one, aby rozpocząć obracanie części, zanim się dokręcić.

Ten dwuczęściowy zestaw Craftsman jest obecnie mniej niż 10 dolarów w Sears. Myślę, że zapłaciłem $6 lub $7 za tylko mały 6-calowy jeden.

Istnieje również zaktualizowany zestaw, który wygląda trochę lepiej zbudowany za kilka dolarów więcej.

Jeśli chcesz iść jeszcze taniej, jest klucz do pasków WorkShop za około $6 przez Amazon.

Klucz do pasków z blokadą

Empire sprawia, że klucz do paska, który jest zbudowany z oddzielnym pokrętłem cam-action, który pomaga uczynić proces regulacji i dokręcania dużo łatwiejsze. Nie wiedziałem o tym klucz do paska przed dziś, ale możesz być pewien, że dodałem go do mojej listy życzeń.

Nie wydałbym 17 dolarów na ten klucz jako mój pierwszy klucz taśmowy, ale problemy, które miałem z moim prostszym kluczem taśmowym Craftsmana sprawiają, że Empire jest bardzo pożądanym upgradem. Za dodatkowe pieniądze otrzymasz również wzmocnioną taśmę.

Klucz do pasków o dużej wytrzymałości

Może chcesz cięższy model. Klucze taśmowe Klein Grip-It posiadają dwuteowy uchwyt i wytrzymałą taśmę pokrytą uretanem. Teksturowana taśma może zapewnić lepszą przyczepność niż w przypadku kluczy o gładszej powierzchni, ale powierzchnia chwytająca taśmę wygląda na gładką, a nie ząbkowaną jak w innych modelach omówionych powyżej.

Są one dostępne w rozmiarach 6″, 12″ i 18″, z najmniejszym modelu jest w cenie 14 dolarów i zmiany.

Opinie użytkowników nie są tak jasne, jak bym pomyślał o Klein markowych narzędzi, ale to może nie oznaczać nic.

Jeśli chcesz krok w górę do jeszcze cięższego modelu obowiązku, kilka komentatorów polecam OTC ($27 przez Amazon) i Ridgid ($32+ przez Amazon) klucze paskowe. OTC jest prawdopodobnie zaprojektowany bardziej do użytku samochodowego, a modele Ridgid do zastosowań hydraulicznych.

Zobacz również