•   Piątek, 12 sierpnia 2022
Narzedzia Warsztatowe

12+ Niezbędne narzędzia dla majsterkowiczów i właścicieli domów

To zestawienie jest przeznaczone dla majsterkowiczów, właścicieli domów i najemców, którzy zaczynają z niewielką ilością narzędzi - takich użytkowników, którzy wiedzą, że potrzebują więcej narzędzi i chcą być lepiej przygotowani do wspólnych i nieplanowanych projektów i zadań.

Podczas gdy można po prostu kupić jeden z tych wszystkich w jednym domu zestawy narzędzi, można uzyskać lepszą różnorodność i użyteczność, jeśli dostosować i kawałek razem swój własny zestaw. To również pozwala ci wydać więcej na narzędzia, które planujesz często używać i obniżyć cenę na narzędzia, których nie planujesz używać tak często.

W żadnym wypadku nie jest to wyczerpująca lista, ale zawęziłem ją do 12 podstawowych i niezbędnych narzędzi, które właściciele domów i aspirujący majsterkowicze powinni mieć łatwo dostępne. Pomyśl o tym bardziej jako o pierwszych 12 narzędziach (lub typach narzędzi), które właściciel domu powinien kupić. Mogłem łatwo rozszerzyć listę, ale musiałem narysować linię gdzieś.

Reklama googletag.cmd.push(function() { googletag.display("top-content-ad-slot"); });

0. Sprzęt ochronny - gogle, ochrona słuchu, rękawice

PPE, czyli środki ochrony osobistej są tak istotne, że stanowią numer 0 na naszej liście. Jako minimum potrzebujesz okularów ochronnych, ale gogle zapewniają dodatkową ochronę przed rozpryskami chemikaliów. Kup pudełko rękawic lateksowych lub nitrylowych, aby chronić się przed potencjalnie szkodliwymi lub obrzydliwymi substancjami. Wytrzymałe rękawice robocze to niedrogi dodatek, który warto rozważyć, a nauszniki lub zatyczki do uszu chronią słuch podczas używania elektronarzędzi lub głośniejszych urządzeń kuchennych.

Zalecenia dotyczące okularów ochronnych; Ochrona słuchu: Nauszniki przeciwhałasowe Peltor

Warto również zaopatrzyć się w pakiet jednorazowych lub pół-wielorazowych półmasek filtrujących. Upewnij się, że są one oznaczone symbolem N95 lub N100, albo P95 lub P100 dla dodatkowej ochrony przed aerozolami ropopochodnymi. Masz tylko jedną parę płuc!

1. Nóż użytkowy

Noże użytkowe są przydatne do wielu różnych zadań związanych z cięciem i są o wiele lepsze do otwierania pudełek i opakowań niż tanie nożyczki do cięcia papieru. Istnieje wiele marek i stylów dostępnych, z podstawowych modeli w cenie 4-7 dolarów. Wskazówka: pamiętaj, aby zawsze mieć pod ręką kilka zapasowych ostrzy.

Ulubione narzędzia ToolGuyd: Stanley QuickSlide (~$12 przez Amazon) i Dewalt Folding Utility Knife

2. Taśma miernicza

Miary taśmowe są szczególnie ważne dla nowych właścicieli domów i będą mocno wykorzystywane podczas planowania pustych pokoi. Istnieje wiele marek, rozmiarów, kształtów i stylów dostępnych, i to jest w porządku, aby zacząć od podstawowego modelu. Polecam zaczynać out z 25-stopowym modelem dla domowego use, i być może mały 10 lub 12-stopowy kieszonkowy model nieść gdy zakupy dla meble lub pokojowych akcesoriów.

Niedrogi 25ft: Stanley PowerLock (~$11 przez Amazon); Superkompaktowy: Komelon 10′ ($7 przez Amazon)

3. Multi-Bit Screwdrivers

Każdy potrzeby śrubokręt będzie inny, ale multi-bit śrubokręt jest zwykle bezpieczne i może obsługiwać większość podstawowych zadań. Dopuszczalny budżet, zestaw śrubokrętów jest również solidną inwestycją i zazwyczaj oferuje lepszą ergonomię i komfort. Istnieje również nieco powyżej bare-minimum opcja combo: multi-bit driver plus wysokiej jakości śrubokręt krzyżakowy #2.

$: Picquic multi-bit ($11 przez Amazon); $$: Channellock ratcheting screwdriver; $$$: Wiha 12pc screwdriver set ($55 via Amazon)

Pamiętaj, że nigdy nie można mieć zbyt wiele śrubokrętów!

3.5 Precyzyjne śrubokręty

Większość ludzi zaniedbuje zakup śrubokrętów precyzyjnych/jewelerów/mini, dopóki ich naprawdę nie potrzebują, w którym to momencie wybiegają i kupują tanie zestawy niskiej jakości, na które wielu sprzedawców nalega. Do rzadkiego użytku, 5 lub 6-częściowy zestaw za 5-10 dolarów powinien wystarczyć.

Zaufane marki: Xcelite, Craftsman, Wiha, Wera, Felo, General Tools, Stanley (czasami), PB Swiss, Moody.

4. Zestaw kluczy sześciokątnych

Dwa słowa - meble z IKEA. Jasne, malutki, podwójny klucz sześciokątny jest dołączony do produktów, które tego wymagają, ale posiadanie pełnowymiarowych kluczy sześciokątnych może sprawić, że gotowe do montażu i zbijane meble będą o wiele łatwiejsze i szybsze do złożenia. Jest jeszcze lepiej, jeśli masz sterowniki z uchwytem T.

Jeśli idziesz na całość, sześciokątne śrubokręty kulkowe są lepsze do uzyskania dostępu do elementów złącznych w ciasnych miejscach, ale proste sześciokątne śrubokręty mogą wytrzymać większy moment obrotowy. Rozważ zakup uniwersalnego zestawu kluczy sześciokątnych do użytku ogólnego oraz pełnowymiarowych śrubokrętów 4 mm, 5 mm i 6 mm do montażu w IKEA i konserwacji rowerów.

Ulubione narzędzie ToolGuyd: Bondhus ball hex (przez Amazon), wyprodukowany w USA.

Wskazówka: Będziesz potrzebował zarówno rozmiarów calowych, jak i metrycznych. Czasami oba zestawy są sprzedawane razem.

5. Młotek pazurkowy 16oz + młotek lub młotek do martwego uderzenia

Młotek pazurkowy 16oz jest świetny do wbijania mniejszych gwoździ tu i tam, a młotek do walenia w mur jest przydatny do ogólnych zadań. I tak, będziesz potrzebował obu. Do młotka pazurowego nie potrzeba nic wymyślnego - zwykły młotek z rączką z hikory powinien wystarczyć. Jeśli chodzi o młotek z obuchem, dobrym wyborem będzie model o wadze 2 lub 3 funtów, przy czym preferowany jest przynajmniej jeden obuch niebrudzący.

Młotki z obuchem mogą być drogie. Jeśli nie jesteś pewien, czy potrzebujesz takiego młotka, rozważ zamiast niego młotek bezodrzutowy lub gumowy.

Młotek pazurkowy: Vaughan lub Craftsman; Non-marring: 24oz Vaughan ($20 przez Amazon); Dead Blow: Nupla Power Drive ($37 przez Amazon)

6. Latarka LED

Pomyśl o kilku czasach można potrzebować latarki - gdy światła gasną nieoczekiwanie, gdy obiekt toczy się pod ciężkim meblem, lub gdy słyszysz ruckus w swoim podwórku w środku nocy. Czy naprawdę chcesz ryzykować, że Twoja latarka zawiedzie w którymś z tych momentów? Do użytku domowego, Maglite 2D lub 3D jest trudniejszy do zgubienia.

Niedrogi i godny zaufania ulubieniec: Maglite LEDs ($15+ przez Amazon)

7. Klucz nastawny, kombinerki, grzechotka i zestaw nasadek

Co najmniej, trzeba będzie dwa klucze nastawne - 8-calowy model długi i może 6-calowy lub 10-calowy. Może nawet 12-calowy, ale w tym momencie może być lepiej z cięższym kluczem do rur. Możesz uciec od konieczności posiadania dłuższych wersji, kupując bardzo szeroki klucz 8- lub 10-calowy.

Dwa klucze nastawne mogą wiele zdziałać - jeden może trzymać nakrętkę sześciokątną nieruchomo, podczas gdy drugi jest używany do dokręcania lub odkręcania śruby z łbem sześciokątnym. Oprócz kluczy nastawnych, warto rozważyć dodanie kluczy płasko-oczkowych, które oferują większą wszechstronność i lepszy prześwit. 9-częściowy zestaw metryczny i 9-częściowy zestaw calowy/standardowy/SAE powinien wystarczyć, dopóki Twoje potrzeby nie staną się bardziej zaawansowane.

Możesz nie potrzebować go od razu, ale zestaw grzechotki i nasadki oferuje jeszcze więcej opcji dostępu i przewagę szybkości. Ceny wahają się od $20 do $200+, i dobrze jest poczekać na dobrą sprzedaż, aby zmaksymalizować zysk za złotówkę.

Rekomendacje: Ulubione klucze nastawne; Klucze kombinowane: Craftsman; Niedrogi zestaw grzechotek i nasadek: Craftsman lub Kobalt

8. Szczypce i nożyce

To kolejna duża kategoria. Na początek potrzebne będą szczypce z długim nosem i szczypce do połączeń ślizgowych lub kombinerki. Dobrze jest też mieć szczypce Channellock lub szczypce z wypustkami. Jeżeli wybrane przez Ciebie szczypce mają wbudowane nożyce, nie będziesz potrzebował od razu pary nożyc do cięcia ukośnego.

Mini szczypce do cięcia śrub lub ciężkich narzędzi oraz ściągacz izolacji lub uniwersalne narzędzie elektryczne są również dobrym wyborem, jeśli Twój budżet na to pozwala.

Polecane marki: Stanley, Channellock i Klein

9. Piła - ręczna, ręczna, przewodowa lub akumulatorowa

W tym czy innym momencie, trzeba będzie wyciąć rzeczy. Istnieje wiele, wiele narzędzi, które mogą obsługiwać pracę, z nowych projektów wychodzi co roku. Jeżeli nie wiesz, co będziesz musiał ciąć, rozważ zakup piły, która obsługuje brzeszczoty do pił tarczowych, i zaopatrz się w kilka brzeszczotów do metalu, plastiku i drewna.

W końcu będziesz chciał kupić piłę ręczną, piłę ręczną do cięcia drewna, a może nawet minipilarę tłokową z napędem przewodowym lub akumulatorowym 12V, taką jak Bosch pS60. Większość podstawowych projektów, takich jak przycinanie półek na wymiar, najlepiej wykonać za pomocą piły tarczowej.

Możesz wstrzymać się z zakupem piły tarczowej, jeśli poprosisz centrum domu lub tartak o przycięcie desek na wymiar, zanim zapłacisz. Większość miejsc oferuje 1-2 darmowe cięcia na deskę, z niewielką opłatą za dodatkowe cięcia.

Zalecenia: Piła ręczna: Stanley; Hack saw: Dewalt lub Bahco

10. Skrzynka narzędziowa

Będziesz potrzebował skrzynki na narzędzia, która pomoże Ci utrzymać wszystko razem. W przeciwnym razie, niektóre z Twoich narzędzi skończą w szufladzie na śmieci, inne w piwnicy, a reszta będzie rozrzucona gdzie indziej. Skrzynka narzędziowa, nawet niedroga, plastikowa za 15 dolarów, pomoże utrzymać wszystko w jednym miejscu. W miarę jak Twoja kolekcja narzędzi rośnie, powinna rosnąć również wielkość skrzynki na narzędzia. Alternatywnie, torby narzędziowe często posiadają wiele kieszeni i przegródek, które mogą pomóc w organizacji.

Polecamy: Stanley, Keter, Craftsman

11. Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa + zestaw wierteł i końcówek wkręcających

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe mogą być drogie, dlatego warto poczekać z zakupami do momentu, aż będziesz ich potrzebował. Wybór odpowiedniej wiertarko-wkrętarki akumulatorowej do swoich potrzeb to cała dyskusja sama w sobie, więc wszystko, co powiem na razie, to trzymać się renomowanych marek. Trzymaj się z dala od NiCd, jeśli możesz pomóc - często można znaleźć bardzo dobry model 12V Lithium ion za tę samą cenę, co dobry model 18V NiCd.

Jeśli chodzi o wiertła, końcówki wkrętaków i akcesoria, dostaniesz to, za co zapłacisz. Należy uważać na tanie zestawy wierteł, szczególnie tych nieznanych marek.

Ogólne zalecenia: Bosch, Dewalt, Kobalt, Makita, Ridgid, Milwaukee, Hitachi, Craftsman Nextec.

12. Odkurzacz warsztatowy na mokro/sucho

Jest to jedna z tych rzeczy, które mogą nie myśleć, że trzeba aż NEED go. Odkurzacze sklepowe są świetne do cięższych bałaganów, a przy odkurzaniu materiałów, które domowe odkurzacze po prostu nie są przeznaczone do obsługi.

Nawet niedrogi odkurzacz sklepowy będzie prawdopodobnie służył przez wiele lat, rozciągając swoją początkową inwestycję w wysokości 50$-150$. Jak w przypadku większości rzeczy, im więcej wydajesz, tym więcej dostajesz. Odkurzacze z wyższej półki cenowej mają zbiorniki o większej pojemności, dodatkowe funkcje (np. wbudowaną dmuchawę i zawór spustowy wody), węże o większej pojemności i długości, więcej przystawek i dłuższe przewody zasilające.

Polecane marki: Shop Vac, Ridgid, Craftsman

PLUS

Istnieje kilka innych narzędzi, które, choć nie są tak absolutnie niezbędne jak te wymienione powyżej, mogą znacznie poprawić wyniki projektu lub ułatwić wykonanie niektórych zadań. Jako minimum, sugerowałbym następujące narzędzia do układania: 12″ lub 16″ kwadrat kombinowany z odłączaną prostą, 9″ poziomica torpedo, 24″ poziomica i Speed Square (<$4 via Amazon). And if you’re going to be mounting anything to your walls, you’re going to need a stud finder.

Miałem zamiar uczynić te narzędzia do układania #11 na liście, ale technicznie można obejść brak ich posiadania. Ale jak masz zamiar wywiercić otwory kotwiące dla nowych odcieni okiennych bez wiertarki?

Nie zgadzam się, nie zgadzam się!

Nie oczekuję, że wszyscy zgodzą się z moimi zaleceniami i zapraszam do dzielenia się własnymi opiniami w komentarzach. Jeśli jesteś stałym czytelnikiem ToolGuyd, być może masz już w pełni załadowaną skrzynkę z narzędziami. A może jest ona wypełniona do połowy i wciąż ją budujesz kawałek po kawałku. Przypomnij sobie - jakie było pierwsze 12 lub więcej narzędzi, które kupiłeś?

Powiązane posty: Gearwrench MicroDriver Screwdriver Bit and Mini Socket Set is Compact & Handy 5 Awesome EDC Scissors That are Small But Capable The Perfect Tool Kit (2019 Edition) Fusion Contigua Carabiner - a Versatile USA-made Accessory

Zobacz również