•   Piątek, 12 sierpnia 2022
Narzedzia Warsztatowe

Jaki jest najlepszy sposób cięcia płytek ceramicznych za pomocą piły na mokro?

Jeśli zawsze zastanawialiście się, jaka jest najlepsza opcja cięcia płytek ceramicznych, piła na mokro będzie Waszą odpowiedzią. Co ważniejsze, piła do glazury lub piła do muru. Dziś i po bardzo kompleksowych badań i eksperymentów, mogę w końcu polecić piłę do płytek jako najlepszy strzał w przypadku szukasz najlepszej opcji, aby wyciąć, że płytki ceramicznej i naprawić go z bezproblemowym dotyku na podłodze. Tools Adventure ma przewodnik zakupu mokrej piły do płytek, możesz rzucić okiem.

Piła do płytek vs. Piła do muru

Powody, dla których polecam piłę do płytek są bardzo proste. Zawarłem kilka z nich tutaj dla szybkiego zrozumienia.

Na początek, piła do muru będzie miała ograniczenia co do wielkości płytek, które może być w stanie wyciąć. I są to często mniejsze i cieńsze płytki ceramiczne. Jednak mokra piła do płytek tnie wszystkie płytki ceramiczne, w tym większe i grubsze płytki.

Piły mokre do płytek są również wyposażone w kryształy diamentu, które są wychwytywane w metalowej matrycy. Ten diament rysuje bardzo małe cząstki, aby pozostawić płytki z bardzo gładkie cięcia i zazwyczaj nie odprysków na końcu cięcia.

Ostrza pił do glazury są również chronione przed przegrzaniem przez wodę, która jest zawsze pompowana na obracające się ostrze. Woda reguluje temperaturę, zapobiega odpryskom i pozwala na najbardziej kontrolowane cięcia.

Dodatkowo, w przeciwieństwie do pił do muru, gdzie trzeba przesuwać tarczę, piła do płytek jest wyposażona w stół przesuwny. Oznacza to, że to płytka się przesuwa, a nie piła. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ pozwala na uzyskanie najlepszego widoku i prostego cięcia podczas przesuwania płytek.

Wreszcie, przy użyciu mokrej piły do płytek oznacza, że do uzyskania idealnego cięcia potrzebny jest tylko umiarkowany nacisk, ponieważ cięcie odbywa się wzdłuż ziarna. Tego samego nie można powiedzieć o pile do muru, gdzie trzeba dociskać piłę do nieruchomej płytki.

Cięcie płytek ceramicznych: Piła do płytek - instrukcja krok po kroku

Ponieważ poleciłem jedno narzędzie, które ufam do tej pracy (piła do płytek) pozwól mi dać ci sneak peek na jak używać piły do cięcia płytek ceramicznych. Ta piła da Ci łatwy czas, a także wykonać pracę dość szybko.

Krok I: Kup odpowiednią tarczę

Twoja piła na mokro jest dostarczana z tarczą diamentową ogólnego zastosowania. To może nie być naprawdę idealny do pracy pod ręką. Bardzo ważne jest, aby kupić tarczę diamentową, która jest określona dla ceramiki. Znajdź swoją tarczę w lokalnym sklepie z narzędziami.

Krok II: Ustawienie piły do płytek

Najważniejszym aspektem przygotowania piły do cięcia ceramiki jest upewnienie się, że tarcza diamentowa została zamontowana we właściwy sposób. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta i upewnij się, że tarcza pasuje zgodnie z zaleceniami.

Dodatkowo należy upewnić się, że zbiornik na wodę został napełniony wodą i ustawiony w taki sposób, aby woda mogła swobodnie spływać po tarczy. Należy to zrobić poprzez włączenie pompy.

Krok III: Rozmieść swoje płytki na sucho

Dokonywanie suchego układu dla płytek ceramicznych, które zamierzasz użyć jest bardzo ważne. To pozwala na podjęcie właściwych pomiarów, a także zrozumieć dokładne miejsca, gdzie trzeba rzeczywiście wyciąć płytki w.

Krok IV: Nosić odzież ochronną

Narzędzia ochronne, jak może dowiedziałeś się są całkiem dobre w upewniając się, że pobyt z dala od wszelkich szkód podczas korzystania z najlepszych mokrej piły na tych płytek ceramicznych. Najbardziej zalecane narzędzia ochronne to rękawice, okulary ochronne i kombinezony lub płaszcze ochronne.

Krok V: Ustaw płytkę przed brzeszczotem

Weź płytkę, którą zaznaczyłeś i umieść ją przed ostrzem. Upewnij się, że znak cięcia, który wcześniej umieściłeś, jest wyrównany z ostrzem mokrej piły. Użyj głowicy stacjonarnej piły do płytek oraz stołu, który wsuwa się w tarczę, aby uzyskać gładkie i doskonałe cięcie wzdłuż znaku.

Krok VI: Włączanie piły na mokro

Upewnij się, że Twoja piła jest ułożona w bezpieczny sposób, tak aby nie stwarzała zagrożenia podczas pracy. Po upewnieniu się, że tak jest, można włączyć zasilanie piły.

Teraz powoli przesuń główny stół, na którym trzymana jest płytka ceramiczna, aby uzyskać cięcie płytki na potrzebny kawałek. Oto kilka wskazówek, które pomogą uzyskać najlepsze cięcie.

  • Upewnij się, że powstrzymujesz rękę na tyle, aby nie pracować szybciej niż piła chce.
  • Nie naciskaj na stół z boku na bok, jeżeli zauważyłeś, że cięcie jest w jakikolwiek sposób krzywe.
  • W przypadku krzywego cięcia należy po prostu zatrzymać piłę, dopasować płytkę i kontynuować cięcie wzdłuż znaku.
  • Zawsze dociskaj płytkę w kierunku środka, a jednocześnie trzymaj rękę z dala od ostrza, aby uniknąć obrażeń.
  • W przypadku, gdy masz kruchą płytkę ceramiczną, która ma tendencję do chip na końcu cięcia, umieścić jedną rękę na krawędzi każdej płytki, aby zminimalizować odpryski.

Z następujących wskazówek, które dałem ci w tym poście, mogę zagwarantować najlepsze cięcia na każdej z płytek ceramicznych. Piła do płytek, jak widzieliśmy, jest łatwy w użyciu i ma jedne z najlepszych zalet nad piłą murarską.

Wnioski

Jak się przekonasz, ceramiczne płytki podłogowe są niezwykle popularne - i były przez wiele lat. Są one kochane za ich stylowy dotyk, trwałość i unikalne wzory. A oprócz tych, płytki ceramiczne są również dość przystępne, niskie koszty utrzymania i łatwe do zainstalowania tak długo, jak masz odpowiedni sprzęt.

Więc kiedy już wiesz, jak wyciąć ceramiczne płytki podłogowe z prawej piły, a następnie wszystko sprowadza się do tego, jak używać przekładek do mocowania płytek na podłodze. Jest to proste, łatwe, a co ważniejsze, całkiem przyjemne doświadczenie też.

Zobacz również