•   Piątek, 12 sierpnia 2022
Narzedzia Warsztatowe

Wkrętarka akumulatorowa a wiertarka, jaka jest różnica?

Wkrętarka akumulatorowa a wiertarka, jaka jest różnica? Zakup elektronarzędzia nigdy nie jest łatwą decyzją, zwłaszcza gdy na rynku jest tak wiele urządzeń, które wykonują podobne (jeśli nie identyczne) zadania, ale mają różne nazwy. Wkrętarka akumulatorowa i wiertarka to dwa urządzenia, które są podobne pod pewnymi względami, ale bardzo różne pod innymi, co sprawia, że wybór, które kupić, jest nie lada wyzwaniem! Jeśli chodzi o projekty związane z majsterkowaniem w domu, wybór odpowiedniego sprzętu ma kluczowe znaczenie nie tylko dla zaoszczędzenia pieniędzy, ale także czasu, wysiłku (i czasami irytacji).

Spis treści hide 1 Różnica między wkrętarką akumulatorową a wiertarką 1.1 ✅ Zalety wkrętarki akumulatorowej i wiertarki: 1.2 ✅ Zalety wiertarko-wkrętarek akumulatorowych a wkrętarek: 1.3 Czas pracy akumulatora wkrętarki akumulatorowej i wiertarki : 1.4 Najbardziej wydajne wkrętarki akumulatorowe w 2021 r. Dzięki wkrętarce akumulatorowej można szybciej wykonywać prace domowe

Różnica między wkrętarką akumulatorową a wiertarką

Wielkość silnika i napięcie akumulatora to najważniejsze różnice między wkrętarką akumulatorową a wiertarką. Wiertarki akumulatorowe mają większe, mocniejsze silniki, są wykorzystywane do bardziej wymagających zadań (takich jak wiercenie otworów i mieszanie farb), a do pracy wymagają wyższego napięcia akumulatora (zazwyczaj w zakresie od 12 V do 24 V). Mniejsze silniki, lżejsze zadania i mniejsze akumulatory to cechy charakterystyczne wkrętarek elektrycznych (4V do 10V).

5 Główne różnice

???? Wiertła i uchwyty wiertarskie a nasadki

Uchwyt i końcówka to dwie główne różnice pomiędzy wkrętarką akumulatorową a wiertarką. Wiertarka jest wyposażona w uchwyt, który otwiera się i zamyka wokół wiertła i jest używany do różnych celów, z których najbardziej powszechnym jest wiercenie otworów. Do wykonania różnych zadań za pomocą wiertarki można użyć kilku rodzajów wierteł.

???? Wszechstronność

Podczas porównywania wkrętarki akumulatorowej i wiertarki jednym z najważniejszych czynników jest wszechstronność narzędzia. Widać, o ile większe możliwości adaptacyjne ma wiertarka: można jej używać jako wkrętarki i wielu innych narzędzi.

Wkrętarka jest dokładnie tym, czym jest: wkrętarką. Oczywiście pod wieloma względami przewyższa wkrętarkę ręczną. Jednak w większości przypadków jest to narzędzie jednowymiarowe.

Powiązane produkty????

Akumulatorowa wkrętarka udarowa, DC 12V

Wkrętarka akumulatorowa 3,6 V Li-ion

Wkrętarka akumulatorowa, 210 obr./min, 3,6 V

Wkrętarka akumulatorowa, składana, 3,6 V

Wkrętarka akumulatorowa 3,6 V Li-ion z wieloma cylindrami bitów

Bezszczotkowa wkrętarka udarowa 20V, 280NM

Bezszczotkowy klucz udarowy 20V, 350NM

Wkrętarka akumulatorowa, 1,5Ah, 120Nm

???? Rozmiar i poręczność

Użyteczność narzędzia jest czasami zwiększana przez jego rozmiar. Ponieważ wiertarka jest duża i stacjonarna, rodzaje prac, które można za jej pomocą wykonać, są dość ograniczone.

???? Wiertarkę akumulatorową i młotowiertarkę można nosić w ręku i nie trzeba ich podłączać do prądu, więc można ich używać niemal wszędzie. Są one jednak ciężkie, przez co trudno nimi manewrować w ograniczonych przestrzeniach. Trudno będzie wkręcić śrubę w ciasne miejsce.

Wkrętarki akumulatorowe różnią się w tym przypadku od wiertarek, ponieważ pod względem wielkości przypominają średnie wkrętarki. Są lekkie, więc można je łatwo przenosić i obsługiwać jedną ręką. Różne ustawienia głowic w najróżniejszych wkrętarkach

akumulatorowych umożliwiają dotarcie do ciasnych miejsc i wkręcenie śrub.

???? Moment obrotowy i moc

Oba te narzędzia nie mają takiej mocy jak prasa wiertnicza, ale są wystarczająco wydajne, aby wytworzyć moment obrotowy wystarczający do przecięcia większości materiałów. Większość z nich jest wyposażona w akumulator o napięciu 18 lub 20 V, który wystarcza do większości prac domowych.

???? Koszty

Wkrętarki akumulatorowe są zazwyczaj tańsze niż wiertarki, ale nadają się tylko do niektórych zadań. Jeśli potrzebujesz czegoś, co pozwoli Ci od czasu do czasu złożyć półkę z książkami lub centrum rozrywki, ten produkt może być dla Ciebie. Jest to jedyne narzędzie, którego będziesz potrzebować, jeśli potrzebujesz czegoś, co zmieści się w ciasnych miejscach. Jeśli jednak potrzebujesz użyć nieco większej siły, wkrętarka elektryczna może nie sprostać temu zadaniu.

Wkrętarka akumulatorowa jest tańsza od wiertarki

✅ Zalety wkrętarek akumulatorowych a wiertarek:

Jedną z najlepszych cech wkrętarki akumulatorowej w porównaniu z wiertarką jest to, że ponieważ są małe, mogą zmieścić się w ciasnych miejscach (takich jak puszki elektryczne) i wykonywać zadania wymagające użycia mniejszych wkrętów.

Mogą być wyposażone w pochylone głowice napędowe, które zwiększają mobilność podczas pracy pod trudnymi kątami.

W przypadku pracy z bardziej miękkim drewnem lub materiałami, które odpryskują lub pękają, pożądane może być mniejsze naprężenie.

???? Mniejsze silniki są lekkie i łatwiejsze w transporcie. Większość pasów narzędziowych, a nawet duże kieszenie mogą z łatwością pomieścić wkrętarki elektryczne.

Może być szczególnie przydatna w przypadku osób, które nie mają siły uchwytu, cierpią na artretyzm lub inne schorzenia uniemożliwiające używanie wkrętarki ręcznej, a nie lubią ciężaru wiertarki akumulatorowej.

✅ Zalety wkrętarek akumulatorowych a wiertarek:

Znacznie mocniejsze silniki zwiększają ich możliwości przystosowawcze, pozwalając im wykonywać wszelkie prace związane z wkręcaniem wkrętów, w tym w bardzo twardym drewnie, metalach, a nawet betonie.

Niezależnie od materiału, wiertarki akumulatorowe mogą wykonać lub wywiercić otwór pod wkręt tam, gdzie jest on potrzebny.

Wiertarki mogą być używane do polerowania, szlifowania, mieszania farby, a nawet czyszczenia kanalizacji przy użyciu odpowiednich akcesoriów (źródło).

Bardziej prawdopodobne jest, że będziesz w stanie usunąć zużyte, skorodowane lub uszkodzone śruby, takie jak te znalezione podczas remontu lub renowacji.

Za pomocą wiertarki można łatwo wykonać wiele czynności, które w domu

Żywotność baterii wkrętarek akumulatorowych i wiertarek :

Przed rozpoczęciem omawiania czasu pracy akumulatorów w wkrętarkach akumulatorowych i wiertarkach należy zauważyć, że akumulatory litowo-jonowe są najczęściej stosowane w wkrętarkach akumulatorowych i wiertarkach, ponieważ zapewniają większą moc w mniejszym opakowaniu i można je wielokrotnie ładować.

Napięcie i liczba amperogodzin to dwa kluczowe elementy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie narzędzia akumulatorowego. Napięcie znamionowe akumulatora (v) to miara ilości energii, jaką może on dostarczyć. Wskaźnik amperogodzin (AH) określa, jak długo akumulator może utrzymać ładunek podczas pracy.

Wartości znamionowe AH różnią się w zależności od producenta i zastosowania, jednak można je traktować jako ogólny wskaźnik przy porównywaniu podobnych produktów, takich jak akumulatorowe wiertarko-wkrętarki i wkrętarki. Wyższe wartości AH są korzystne dla bardziej intensywnych zastosowań, ponieważ umożliwiają dłuższe użytkowanie przy rzadszym ładowaniu.


Porównując wiertarki, które korzystają z akumulatora 12 V, ale jedna z nich ma akumulator 1,3 AH, a druga 3 AH, akumulator 3 AH zapewni dłuższy czas pracy, zanim się wyczerpie.
Porównując wkrętarki akumulatorowe z wiertarkami pod względem akumulatorów, należy zwrócić uwagę na to, gdzie znajdują się akumulatory i jak są ładowane.

???????? Ponieważ akumulatory w wielu wkrętarkach akumulatorowych są wbudowane w urządzenie, do ładowania trzeba je podłączyć do prądu. W związku z tym realizacja projektu może zostać wstrzymana. Niektóre wkrętarki o wyższym napięciu i większość akumulatorowych wiertarko-wkrętarek mają wymienne akumulatory, więc nie ma przestojów w pracy, gdy jeden z nich padnie - wystarczy wymienić wyczerpany akumulator na nowy.

Zdecydowanie zaleca się posiadanie w swoim arsenale narzędzi dodatkowego akumulatora dla każdego narzędzia, które ma być użyte podczas poważniejszej operacji. Nie ma nic bardziej irytującego niż rozładowany akumulator, w którym pozostały tylko dwie śruby!

Warto zauważyć, że istnieją małe modele wkrętaków elektrycznych, które mogą być zasilane zwykłymi bateriami AA, co eliminuje konieczność ładowania.

Wkrętak akumulatorowy, składany, 3,6 V

Najbardziej wydajne wkrętarki akumulatorowe 2021 roku

???? Ronix 8536 Wkrętak akumulatorowy, składany, 3,6 V

Ronix 8536 Cordless Screwdriver to prawdziwe pudełko chwały. Jeśli musisz często wkręcać śruby i masz obsesję na punkcie swojego bezpieczeństwa, to będzie to Twoje ulubione narzędzie. Litowa, szybko ładująca się bateria SAMSUNG o pojemności 1,5 Ah i długiej żywotności zapewni Ci najwyższą jakość. Ustawienie sprzęgła 6+1 pomoże Ci być bardzo dokładnym podczas wkręcania, co przyniesie Ci komfort i ulgę. Jest niezwykle lekka i nie zmęczy Cię nawet po wielu godzinach wiercenia i wkręcania. Ta mała i wyjątkowa wkrętarka akumulatorowa może być używana niemal wszędzie, nawet w ciasnych miejscach, dzięki uchwytowi o dwóch kątach nachylenia.

???? Hi-Spec 3,6 V 1300 mAh Akumulator litowo-jonowy Akumulatorowa wkrętarka elektryczna

Najpopularniejsze typy i rozmiary końcówek wkrętakowych do śrub i elementów złącznych, które można znaleźć w meblach, armaturach, zabawkach, gadżetach, sprzęcie elektrycznym i urządzeniach są starannie przechowywane i opisane w wygodnym pudełku podróżnym. W zestawie znajdują się również produkowane przez firmę rodzaje końcówek do elementów złącznych, których nie można zdemontować lub zabezpieczyć przed manipulacją.

POSENPRO Wkrętak akumulatorowy, zestaw akumulatorowy 7,2V Max 9Nm Wkrętak elektryczny

Wkrętarka akumulatorowa z 6+1 ustawieniami momentu obrotowego i maksymalnym momentem obrotowym 9Nm, zapewniająca bardziej precyzyjną moc i wyjątkową wydajność pracy z różnymi materiałami. Wkrętak akumulatorowy z dwupozycyjną rękojeścią, z uchwytem pistoletowym 90° i prostym 180°, ułatwia pracę w ciasnych przestrzeniach i pozwala wykonać wiele różnych zadań.

???? Trudno jest przewidzieć, która z wkrętarek akumulatorowych i wiertarek będzie najlepiej pasować do danego zastosowania. Jak już widzieliśmy, wiertarka akumulatorowa może być używana jako wkrętarka w różnych sytuacjach. Jednym z powodów, dla których wiertarka jest dobrym wyborem, jeśli potrzebujesz narzędzia, które może być używane w różnych okolicznościach, jest jej uniwersalność. W przeciwnym razie wkrętarka akumulatorowa jest całkowicie akceptowalnym, niedrogim i niezawodnym sprzętem dla każdego właściciela domu, który chce w niewielkim stopniu zająć się majsterkowaniem.

Przykładem może być zdejmowanie pokryw baterii lub gniazdek elektrycznych, wieszanie ramek do obrazów, składanie mebli i wykonywanie drobnych napraw w domu. Zasadniczo są one przydatne w sytuacjach, w których zazwyczaj używa się wkrętarki, ponieważ są szybsze i łatwiejsze w użyciu, a przy tym kompaktowe. Z drugiej strony, wiertarka akumulatorowa jest idealna do czynności wymagających większej mocy, takich jak wiercenie otworów, wkręcanie kilku wkrętów i wycinanie otworów. Zapewniają one o wiele więcej mocy i elastyczności, jeśli chodzi o ilość zadań, w których mogą pomóc, ale musisz być gotów ponieść dodatkowe koszty, aby z tego skorzystać!


FAQ ❓

Czy można kupić wiertarkę i wkrętarkę akumulatorową w jednym zestawie?
Tak
, wiertarki są najczęściej nazywane "wiertarko-wkrętarkami" i są w stanie wykonać oba zadania. Jednak w przypadku niektórych z nich może się okazać, że mają mniejszą moc niż niektóre modele samodzielne.

Jaka jest różnica w wadze pomiędzy wkrętarką akumulatorową a wiertarką?
Wiertarki
akumulatorowesą znacznie cięższe od wkrętarek. Większość wkrętarek elektrycznych waży mniej niż funt, natomiast wiertarki akumulatorowe mogą ważyć nawet 6 funtów lub więcej!

Kiedy należy używać wkrętarki?
Przy
drobnych pracach, takich jak mocowanie drzwi szafki w ramie, ich demontaż, przypinanie obrazu do ściany lub inne drobne naprawy domowe.

Podsumowanie ????

W tym artykule omówiliśmy różnicę między wkrętarką akumulatorową a wiertarką oraz to, czy możliwe jest dostarczenie w jednym opakowaniu wiertarki i wkrętarki akumulatorowej. Tak, są one powszechnie nazywane "wiertarkami" i mogą wykonywać obie te funkcje. Jednak dla niektórych może się okazać, że są one mniej wydajne niż niektóre samodzielne modele. Jaka jest różnica między wagą wiertarko-wkrętarki akumulatorowej a wkrętarki akumulatorowej? Wiertarki akumulatorowe są znacznie cięższe od wkrętarek. Większość wkrętarek elektrycznych waży mniej niż pół kilograma, ale wiertarki akumulatorowe mogą ważyć nawet 6 funtów lub więcej! Kiedy należy używać wkrętarki? Przy rozwiązywaniu drobnych problemów, takich jak zakotwiczenie drzwi szafki w jej ramie, usunięcie ich, przypięcie obrazu do ściany lub inne drobne naprawy domowe.

Wskazówka:

Ocena użytkownika: Bądź pierwszy!

Zobacz również