•   Środa, 26 stycznia 2022
Wyposażenie Warsztatu

Renowacje z wykorzystaniem naturalnych materiałów

W dzisiejszych czasach ludzkość coraz częściej zwraca się ku wykorzystaniu naturalnych materiałów w renowacji i budownictwie. Rozpoczynając projekt renowacji, duża liczba rodzin planuje już koszty naturalnych materiałów budowlanych, zwłaszcza jeśli w rodzinie są małe dzieci.

Najlepszym rozwiązaniem jest parkiet. Parkiet to popularna podłoga drewniana. Często jednak tego typu podłogi pokrywane są tanimi lakierami, które nie nadają im zbyt atrakcyjnego wyglądu. Jeśli na etykiecie lakieru znajduje się informacja, że zawiera on ksylen i toluen, nie należy dokonywać takiego zakupu. Klej łączący deski podłogowe nie może zawierać toluenu ani acetonu.

Płytki ceramiczne wykonane są z naturalnych materiałów i nie wydzielają żadnych związków szkodliwych dla organizmu człowieka. Klej łączący płytki może zawierać toluen i fenol. Pamiętaj, że te związki chemiczne są bardzo toksyczne! Często podrażniają one skórę, błony śluzowe oczu, narządy oddechowe, a w niektórych przypadkach są wynikiem ataku astmy.

Przy wyborze tapety należy zwrócić uwagę na fakt, że pomiędzy strukturą ściany a pokryciem musi znajdować się warstwa powietrza. Do tego celu doskonale nadaje się klej do tapet i zwykła tapeta papierowa. Stylowe tapety winylowe świetnie nadają się do kuchni lub przedpokoju. Ta tapeta może powodować rozwój grzybów i pleśni, ponieważ nie "oddycha".

Dowiedz się więcej na: http://mlotki.com.pl

Zobacz również