•   Piątek, 12 sierpnia 2022
Wyposażenie Warsztatu

Własnoręczne gruntowanie ścian

Sam proces gruntowania ścian może wydawać się dość skomplikowany dla początkujących, ale można sobie z nim poradzić bez konieczności zatrudniania wyspecjalizowanych pracowników, jeśli zna się wszystkie tajniki nakładania podkładu.

Przede wszystkim gruntowanie ścian jest konieczne przed nałożeniem farby, tynku lub tapety.

Jeżeli remont obejmuje tapetowanie, na oczyszczoną ścianę betonową lub ewentualnie otynkowaną nakłada się tynk. Jest to konieczne, aby usunąć kurz i brud z powierzchni. Do gruntowania w takich warunkach stosuje się uniwersalny środek gruntujący. Stosuje się go również do prac instalacyjnych nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynków. Gruntowanie ścian przed tapetowaniem znacznie zmniejsza ilość kleju, który jest nakładany na przygotowaną powierzchnię.

Zanim zaczniesz, musisz przygotować wszystko, co będzie Ci potrzebne. Do nakładania podkładu należy zakupić wałek lub opryskiwacz. A dla wygody można też kupić tacę, do której wlewa się masę porcjami.

Zwilżając wałek podkładem należy przejechać nim kilka razy po powierzchni. Dzięki pracy z opryskiwaczem można uniknąć kapania, które jest zawsze obecne przy użyciu wałka. W ten sposób należy nakładać mieszankę kilkakrotnie i nie czekać, aż poprzednia warstwa całkowicie wyschnie.

Jeśli gruntujesz ściany i przygotowujesz je do malowania, możesz wybrać kolor biały. Dzięki temu każda farba z dowolnej palety będzie do niego przylegać.

Podczas gruntowania należy przestrzegać kilku warunków - temperatura w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 5 stopni i nie wyższa niż 25 stopni, a wilgotność nie powinna przekraczać 75%.

Jeśli gruntowanie jest konieczne dla betonowej podłogi, należy zakupić specjalny podkład do jastrychu betonowego i kleju do płytek. Nakłada się go również w kilku warstwach i charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem penetracji i absorpcji.

Należy pamiętać, że każdą kolejną warstwę podkładu należy nakładać po około 30 minutach, czekając aż warstwa wyschnie. Ostatnia warstwa powinna być nałożona po 10-12 godzinach.

Dowiedz się więcej na: http://mlotki.com.pl

Zobacz również