•   Piątek, 12 sierpnia 2022
Wyposażenie Warsztatu

Wyposażenie warsztatu samochodowego: podstawowy asortyment

Otwarcie serwisu samochodowego uważane jest za jeden z najbardziej obiecujących pomysłów biznesowych. Wymaga jednak inwestycji w sprzęt oraz narzędzia niezbędne do naprawy samochodów.

Ten sprzęt i narzędzia znajdziesz w każdym warsztacie samochodowym

Przede wszystkim należy określić jaki będzie zakres prac warsztatu samochodowego. Jeśli chcemy prowadzić serwis opon i kół samochodowych to niezbędna będzie podstawka wyważająca. Służy do wykrywania niewyważenia kół. W tym celu na wale stojaka mocuje się koło i rozpoczyna się jego odwijanie. Układ elektroniczny odczytuje odchylenia i wyświetla wartości na wyświetlaczu. Niezbędny jest też sprzęt do zdejmowania i wymiany opon. Urządzenie posiada stół montażowy, na którym osadzone jest koło oraz stelaż montażowy z głowicą roboczą do podstawowych operacji. Wulkanizator jest wymagany do naprawy uszkodzonych opon i dętek. Najpierw w miejscu uszkodzenia gumy nakłada się łatę, produkt umieszcza się na stole roboczym wulkanizatora i pod silnym działaniem termicznym łatka jest niezawodnie przyklejana. Sprzęt do montażu opon dzieli się na półautomatyczny i automatyczny. Również przy wyborze wyposażenia do montażu opon ważne jest, aby wziąć pod uwagę takie parametry, jak maksymalna szerokość i maksymalna średnica kół.

Wyposażenie warsztatu samochodowego to też narzędzia, które są konieczne, jeśli chodzi o pracę blacharskie. Przywracanie geometrii nadwozia, korygowanie wgnieceń i innych defektów, a także malowanie samochodu to skomplikowana żmudna praca. Tu konieczna będzie podstawka do prostowania. Służy do wyciągania zdeformowanych części samochodu za pomocą napędów mechanicznych i przywracania pierwotnej geometrii nadwozia. Takie wyposażenie pozwala na przywrócenie auta po poważnym wypadku. Narzędzia do prostowania. Służą do prostowania miejscowych wgnieceń i nierówności na poszczególnych częściach samochodu. Pozwalają dokładnie korygować usterki bez konieczności spawania, szpachlowania i malowania. Maszyna do piaskowania – służy do czyszczenia powierzchni metalowych z rdzy, starej farby i innych powłok poprzez działanie ścierne. Jeśli twoja firma specjalizuje się wyłącznie w naprawie wgnieceń i malowaniu, to warto zaopatrzyć się w prostownicę oraz komorę lakierniczo-suszącą. Jeśli te usługi są dodatkowe, wystarczy zestaw narzędzi do prostowania i pistolet natryskowy.

Diagnostyka i konserwacja silników wymaga inwestycji w tilter. Jest to specjalny mobilny stojak, na którym zamocowany jest silnik, unosi się na wymaganą wysokość, wygodny do diagnostyki, demontażu, naprawy i kontroli. Myjka dysz umożliwia jednoczesne przepłukanie kilku wtryskiwaczy silników wtryskowych. Wtryskiwacze zanurza się w specjalnym pojemniku z płynem roboczym i usuwa z nich zanieczyszczenia pod działaniem ultradźwięków.

Oprócz głównych ustawień pracy związanych z wykonywaniem wąskich, specyficznych operacji, każdy serwis samochodowy powinien mieć dodatkowe jednostki i urządzenia. Obejmują one:

 • Podnośniki to najprostsze urządzenia podnoszące, które są przeznaczone do podnoszenia części samochodu, na przykład w celu zmiany koła lub przeniesienia samochodu na stojak.
 • Imadło - niezbędne do bezpiecznego mocowania i trzymania części podczas napraw.
 • Cylindry hydrauliczne są częścią konstrukcji podnoszących, wbudowanych w napędy mocy stojaków samochodowych.
 • Windy - pozwalają podnieść cały samochód na wysokość do 2 metrów w celu przeglądu i konserwacji, diagnostyki, zejścia / upadku i innych prac.

narzędzia w warsztacie

Wyposażenie warsztatu samochodowego: nowe czy używane?

Zanim udasz się aby odwiedzić sklep z asortymentem wyposażenia warsztatu samochodowego, musisz rozważyć czy korzystniejsze będzie dla ciebie kupienie nowego sprzętu do warsztatu samochodowego, czy też narzędzi używanych. Narzędzia wymagające niższych nakładów finansowych, można kupić na rynku wtórnym. Są to:

 • Narzędzia ręczne (śrubokręty, klucze, młotki itp.);
 • Narzędzie pneumatyczne;
 • Elektronarzędzie;
 • Narzędzie specjalne (od zacisków po uniwersalne ściągacze);

Także meble do przechowywania narzędzi i akcesoriów roboczych (szafki, szafki, organizery), nie muszą być nowe. Jednak wszystkie urządzenia muszą być wysokiej jakości.

W tym katalogu możesz kupić narzędzie do serwisu samochodowego w Moskwie, Sankt Petersburgu i innych miastach Rosji. Sklep internetowy oferuje szeroką gamę narzędzi. Zastosowanie narzędzi wysokiej jakości zapewnia szereg korzyści:

 • Wszystkie prace wykonywane są szybko i sprawnie, co przyczynia się do pozytywnych recenzji klientów i wzrostu ich lojalności.
 • Odsetek błędów jest bliski minimum, co pozwala niemal całkowicie uniknąć reklamacji.
 • Zastosowanie nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie narzędzia pozwala na poszerzenie wachlarza usług - a to prowadzi do wzrostu rentowności biznesu.

Na koniec warto kupić narzędzie do serwisu samochodowego, wybierając profesjonalne modele, przynajmniej w trosce o bezpieczeństwo profesjonalisty: wiadomo, że stosowanie wysokiej jakości sprzętu pozwala zmniejszyć urazy przy pracy.

Zobacz również