•   Piątek, 12 sierpnia 2022
Wyposażenie Warsztatu

Zalety i koszty podłóg z drewna twardego

Parkiet wyróżnia się spośród innych pokryć podłogowych długą żywotnością, niską ceną bez dodatkowych kosztów, możliwością użytkowania podłogi bezpośrednio po ułożeniu oraz całkowicie naturalną budową. Podłoga jest przyjazna dla środowiska i dlatego jest nieszkodliwa dla dzieci i dorosłych.

Montaż parkietu jest łatwy i wysokiej jakości. Lakier chroni parkiet przed wilgocią i silnymi zabrudzeniami.

Zużyte deski podłogowe można na życzenie zeszlifować i ponownie polakierować.

Koszt tej podłogi zależy od rodzaju drewna, które jest używane do jej produkcji. Parkiet składa się z kilku warstw różnych gatunków drewna, najniższa warstwa wykonana jest ze sklejki sosnowej lub świerkowej, stanowi ona konstrukcję nośną podłogi. Warstwę środkową stanowią gatunki egzotyczne i europejskie.

Podczas produkcji deska podłogowa jest już lakierowana, dzięki czemu można znacznie obniżyć koszty i skrócić czas układania podłogi.

W dużej mierze koszt takiej płyty zależy od grubości samej płyty i jej warstwy wierzchniej. Im cieńsza płyta, tym tańsza i tym szybciej się zużywa. Można szlifować deski podłogowe w celu ich odnowienia, ale jeśli wierzchnia warstwa jest cienka, można ją szlifować tylko kilka razy.

Zobacz również