•   Piątek, 12 sierpnia 2022
Wyposażenie Warsztatu

Własnoręczne wykonanie młotka

Młotek można łatwo zrobić samemu, biorąc dwa oddzielne elementy, drewniany trzonek i sam młotek, które są następnie łączone razem. Wiele osób chce wiedzieć, jak zrobić sam młotek? Pierwszym krokiem jest wykonanie uchwytu, który będzie wymagał specjalnego doboru materiałów.

Najpopularniejsze można nazwać buk, dąb, orzech, które wytrzymają długi czas, które będą świetnym rozwiązaniem, swego rodzaju znaleziskiem dla każdego potencjalnego nabywcy. W tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że uchwyt nie powinien mieć żadnych sęków, koniecznie jest gładko wypolerowany. Sam młotek powinien być pozbawiony sęków i znacznie węższy od trzonka, co może być optymalnym rozwiązaniem ze względu na konieczność ustawienia przedmiotu.

Po założeniu młotka i napięciu kurka, należy użyć specjalnego klina, który pewnie trzyma rękojeść i pozwala na łatwe i szybkie serwisowanie młotka, eliminując możliwość wypadnięcia młotka. Zapewni to wysoki standard wykonania młotka i możliwość jego bezproblemowego użytkowania w przyszłości.

Zobacz również