•   Piątek, 12 sierpnia 2022
Wyposażenie Warsztatu

Nakładanie płynnej tapety

Płynna tapeta jest sprzedawana w plastikowych workach jako sucha mieszanka. Nawet początkujący może używać płynnych tapet. Zalety: zapewnia dobrą izolację termiczną, jest odporna na odparzenia, miękka w dotyku, nie chłonie zapachów, nie posiada szwów wymagających dokowania. Słabe strony: łatwo zmywa się wodą.

Przygotowanie.

Ostrożnie wsyp całą zawartość torebki do basenu, dodaj tyle wody, ile jest napisane na torebce. Dobrze wymieszać do uzyskania jednorodnej masy i pozostawić na 12 godzin.

Czyszczenie ścian.

Dokładnie oczyścić starą powłokę za pomocą szpachelki i pistoletu natryskowego. Umyć ściany wodą i pozostawić do wyschnięcia.

Wypełniacz.

Jeśli masz dziury w ścianach, możesz wypełnić je spackle, aby ściana była równa. Nie trzeba szpachlować tapety, ponieważ płynna tapeta wygładza powierzchnię optycznie.

Zastosowanie.

Przed nałożeniem dodaj do naszej tapety trochę więcej ciepłej wody i dobrze wymieszaj. Ręką nanieść masę na ścianę i dokładnie wygładzić pacą. Kolejne części nakładamy w ten sam sposób. Upewnij się, że powierzchnia jest płaska. Jeśli uzyskasz nierówną powierzchnię, możesz delikatnie zmyć część powłoki ze ściany i nałożyć ją ponownie.

Po nałożeniu płynnej tapety na całą ścianę, pozwól jej dobrze wyschnąć, aby odsłonić kolor. Tapeta schnie około 1-3 dni w zależności od wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Po całkowitym wyschnięciu tapety należy nałożyć lakier ochronny.

Zobacz również